Wiadomości

  • 13 października 2021
  • wyświetleń: 1314

Kredyt gotówkowy - poradnik!

Materiał partnera:

Kredyty gotówkowe cieszą się dużą popularnością. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju finansowania jest możliwość przeznaczenia pożyczonych pieniędzy na dowolny cel. Sprawdź, czym się kierować, wybierając kredyt gotówkowy!

Źródło: pixabay.com


Coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu. Bardzo często wybieranym rodzajem finansowania jest kredyt hipoteczny, udzielany za zakup lub budowę nieruchomości. Warto jednak wspomnieć o kredytach gotówkowych, które cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, na co zwrócić uwagę, biorąc taki kredyt, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Co to jest kredyt gotówkowy?Kredyt gotówkowy jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych produktów finansowych. Elementem, który odróżnia ten typ kredytu od innych zobowiązań, jest brak celowości. Oznacza to, że pożyczone pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel. W związku z tym pożyczkobiorca nie musi informować banku, jaki jest cel finansowania. Pieniądze otrzymane w ramach kredytu gotówkowego można przeznaczyć np. na wymarzone wakacje, organizację wesela czy nowy samochód.

Czy kredyt gotówkowy jest przeznaczony dla każdego?Zastanawiasz się, czy kredyt gotówkowy jest rozwiązaniem dla Ciebie? Pamiętaj, że aby go otrzymać, musisz spełnić pewne warunki. Każdy klient, który ubiega się o otrzymanie kredytu gotówkowego, musi zostać pozytywnie zweryfikowany przez bank. Jednym z parametrów, które są brane pod uwagę podczas takiej weryfikacji, jest zdolność kredytowa klienta. Oznacza ona możliwość spłaty kredytu wraz ze wszystkimi opłatami dodatkowymi. Zdolność kredytową ocenia się, biorąc pod uwagę m.in. takie czynniki jak aktualne zarobki, staż pracy, miesięczne koszty utrzymania oraz inne zobowiązania finansowe. Przed wydaniem decyzji kredytowej banki sprawdzają również każdego potencjalnego kredytobiorcę w rejestrze BIK. Dzieje się tak w celu przeanalizowania historii kredytowej klienta, która zawiera wszystkie dane dotyczące jego zobowiązań finansowych. Dotyczy to zarówno wcześniejszych, jak i obecnie spłacanych kredytów oraz pożyczek.

Czym się kierować przy wyborze oferty kredytu gotówkowego?Szukasz korzystnej oferty kredytu gotówkowego? W takim razie musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, aby wybrać najkorzystniejszą propozycję. Jednym z ważnych parametrów jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Jest to wskaźnik oznaczający całkowity koszt kredytu, który będzie musiał ponieść kredytobiorca. RRSO uwzględnia oprocentowanie kredytu gotówkowego, prowizję za udzielenie kredytu gotówkowego oraz wszystkie koszty dodatkowe. Zanim zdecydujesz się na zaciągnięcie zobowiązania, pamiętaj o tym, żeby dokładnie zapoznać się z warunkami umowy kredytu. Aby znaleźć ofertę finansowania idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb, warto porównać propozycje poszczególnych banków w rankingu kredytów gotówkowych - kredyt gotówkowy - niskarata.org.


Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?Wniosek o udzielenie finansowania możesz złożyć w najbliższym oddziale wybranego banku. Jeśli jednak nie masz czasu na wizytę w placówce, możesz szybko i sprawnie złożyć wniosek o kredyt gotówkowy online. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową wybranego banku i wypełnisz interaktywny wniosek kredytowy. Aby dostać kredyt gotówkowy, do wniosku należy również dołączyć wymagane dokumenty (m.in. zaświadczenie o dochodach). Po przesłaniu wniosku pozostaje już tylko czekać na wydanie decyzji kredytowej przez bank. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, środki z kredytu mogą wpłynąć na konto kredytobiorcy nawet w tym samym dniu.

Kredyt gotówkowy jest jednym z najbardziej popularnych produktów bankowych. Aby wybrać najlepszą ofertę finansowania, koniecznie sprawdź ranking kredytów gotówkowych. Dzięki temu znajdziesz tani kredyt gotówkowy idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.