Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2021
  • 15 października 2021
  • wyświetleń: 5241

PG Silesia z dwoma dużymi umowami na sprzedaż węgla

Dwie duże umowy na sprzedaż węgla zawarła w tym tygodniu kopalnia Silesia. We wtorek, 12 października poinformowano o kontrakcie na kwotę 145 milionów złotych, z kolei w środę spółka Bumech, właściciel zakładu, opublikowała informację o umowie eksportowej opiewającej na kwotę 170 milionów złotych.

Pg silesia, kopalnia, brama, wjazd, logo
PG Silesia z dwoma dużymi umowami na sprzedaż węgla · fot. mp / czecho.pl


We wtorek w komunikacie giełdowym Bumechu podano informację o zawarciu umowy z krajową spółką kapitałową, będącą częścią międzynarodowego koncernu. - Przedmiotem umowy jest sprzedaż węgla energetycznego w sortymencie Miał II A dokonywana celem dalszej odsprzedaży. Dostawy węgla będą realizowane w okresie od 1 kwietnia 2022 roku do 31 grudnia 2023 roku w oparciu o miesięczne harmonogramy transportem kolejowym na warunkach FCA kopalnia Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Szacunkowa wartość umowy w całym okresie jej obowiązywania wynosi ok. 145 mln zł netto i wynika z określonych w umowie parametrów węgla. Przy czym strony Umowy uzgodniły, że zakontraktowana ilość węgla może być pomniejszona lub powiększona o 10% - czytamy we wtorkowym raporcie giełdowym Bumechu.

Z kolei w środę poinformowano o kolejnej dużej umowie, tym razem eksportowej z amerykańską spółką. - Przedmiotem umowy jest sprzedaż węgla energetycznego w sortymencie Miał II A klasa 25, dokonywana celem dalszej odsprzedaży. Dostawy węgla będą realizowane w okresie 10.2021 - 01.2022 roku, transportem kolejowym do załadunku w porcie Świnoujście (formuła FOB). Uzgodniona ilość węgla objętego umową wynosi 210 tys. ton. Przy czym strony uzgodniły, że zakontraktowana ilość węgla może pomniejszona lub powiększona o 15%. Wartość umowy w okresie jej obowiązywania, będzie zmienna ze względu na oparcie formuły cenowej realizacji kolejnych dostaw w ramach umowy na bazie kontraktów terminowych API2 CIF ARA. Szacowane przychody z tytułu tej umowy powinny wynieść około 170 mln zł netto. Przy czym kwota ta może ulec przeszacowaniu w wyniku ostatecznego przeliczenia faktycznie dostarczonej ilości i parametrów węgla oraz cenom kontraktów ARA w okresie realizacji dostaw - poinformował Bumech S.A.

mp / czecho.pl

źródło: Bumech S.A.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj