Wiadomości

  • 16 października 2021
  • 17 października 2021
  • wyświetleń: 1594

Dbajmy o zwierzęta! Apel Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa czechowickiego Urzędu Miejskiego zwrócił się z prośbą do wszystkich opiekunów zwierząt domowych, a szczególnie opiekunów psów trzymanych na uwięzi, w kojcach oraz na wolnej przestrzeni, o podjęcie już teraz odpowiednich działań mających na celu zapewnienie tym zwierzętom odpowiednich warunków bytowania w okresie zimowym.

Dbajmy o zwierzęta! Apel Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa
Dbajmy o zwierzęta! Apel Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Zadbajmy o to, aby zima nas nie zaskoczyła i żeby odpowiednio wcześniej nasze zwierzęta miały zapewnione właściwe warunki do przetrwania tego trudnego okresu. O dobrostan zwierząt, za które jako ich opiekunowie odpowiadamy, powinniśmy dbać przez cały rok. Wywiązywanie się z tych obowiązków szczególnie ważne jest zimą, kiedy niskie temperatury sprawiają, iż woda w miskach oraz karma zamarzają - apeluje Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

- Pamiętajmy, że temperatura spada nie tylko na zewnątrz, ale również w środku budy, zwłaszcza słabo ocieplonej, lub źle zbudowanej. Tymczasem pies stale przebywający w niewielkim zwykle kojcu, czy tym bardziej na krótkim łańcuchu, nie ma możliwości wybiegania się, co dodatkowo prowadzi do jego szybkiego wychłodzenia. Przypominamy również wszystkim posiadaczom zwierząt, że zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby, a długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m - dodaje jednostka czechowickiego UM.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.