Wiadomości

  • 17 października 2021
  • wyświetleń: 3350

Jak zachęcić babcię i dziadka do założenia konta? Konkurs ZUS

Konto w banku jest bezpieczne i wygodne, a korzystanie z internetu oraz bankowości elektronicznej nie jest wcale takie trudne. Warto, żeby seniorzy mieli tego świadomość i umieli korzystać z różnych możliwości. Jak się tego nauczyć? Korzystając z wiedzy swoich wnuków. To właśnie do nich jest adresowany konkurs "Jak zachęcić babcię lub dziadka do posiadania konta w banku". Termin na zgłoszenie udziału upływa 12 listopada.

Jak zachęcić babcię i dziadka do założenia konta? Konkurs ZUS
Jak zachęcić babcię i dziadka do założenia konta? Konkurs ZUS · fot. ZUS


W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz szkół wyższych. Zadaniem uczestników jest przedstawienie korzyści z posiadania konta w banku i zachęcenie w pomysłowy sposób swoich bliskich seniorów, do założenia takiego rachunku i korzystania z niego na przykład online.

- Doświadczenia młodych ludzi w obsłudze internetu są bardzo przydatne przy wprowadzeniu dziadka lub babci w wirtualny świat. To wnukowie najlepiej wiedzą jakie obawy towarzyszą ich dziadkom przy korzystaniu z komputera, internetu, czy aplikacji w telefonie komórkowym. To często oni są proszeni o pomoc przez babcię, bądź dziadka, gdy coś im nie zadziała w smartfonie. Dlatego jesteśmy przekonani, że młodzież najlepiej będzie wiedziała, jak przekonać swoich dziadków do konta w banku, w tym także do dokonywania opłat i zakupów przez internet. Poprzez taką międzypokoleniową współpracę chcemy pokazać, że korzystanie z internetu, z rachunku bankowego, i bankowości elektronicznej jest proste, bezpieczne i wygodne - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Jak zachęcić babcię i dziadka do założenia konta? Konkurs ZUS
Jak zachęcić babcię i dziadka do założenia konta? Konkurs ZUS · fot. ZUS


Jakie zadanie czeka na uczniów i studentów? Muszą skorzystać z tego co jest ich atutem, czyli nieograniczonej kreatywności i poprzez pracę plastyczną czy multimedialną odpowiedzieć na zadanie pytanie konkursowe. Rozwiązanie mogą przedstawić za pomocą plakatu, komiksu, filmu lub infografiki/materiału multimedialnego. Rodzaj przygotowanej pracy zależy od wieku uczestnika i poziomu szkoły. Można je wykonywać indywidualnie lub zespołowo. Do 10 grudnia należy przesłać wykonaną pracę. Łączna pula nagród wynosi 35 tys. zł.

- Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej http://www.zus.pl/konkursbzb lub u koordynatorów ds. komunikacji społecznej i edukacji, którzy są dostępni w każdym oddziale ZUS. Konkurs odbywa się w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej "Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo". Serdecznie zapraszamy do udziału - zachęca rzeczniczka.

mp / czecho.pl

źródło: ZUS Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.