czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 września 2007
  • wyświetleń: 1345

Jubileusz Domu Pomocy Społecznej

Dom Pomocy Społecznej "Złota Jesień" istnieje już 15 lat. Jubileuszowe uroczystości odbyły się 19 września. Pensjonariusze domu "Złota Jesień" przyjęli życzenia od kierownika ośrodka pani Marii Szlagury, oraz dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej- Bogusławy Balcarek. Czechowicki samorząd reprezentował przewodniczący Komisji Rozwoju i Rolnictwa Rady Miejskiej - Stanisław Pindel.

- Jubileusz, to dobra okazja do podsumowań, powiedziała kierownik ośrodka. Przypomniała, że pierwsi pensjonariusze "Złotej Jesieni" przekroczyli progi domu 3 sierpnia 1992 r., były wśród nich panie Marianna Cholewa i Zofia Hałas, które odebrały z rąk pani kierownik gratulacje i życzenia dobrego zdrowia .

Wśród osób, od 15 lat związanych z Domem Pomocy Społecznej "Złota Jesień", jest również pięć pań, nieprzerwanie pracujących na rzecz pensjonariuszy, to panie: Anna Czyż, Ewa Maciołek-Chrobak, Jadwiga Jagieła, Helena Syska i Joanna Tymon.

Specjalne podziękowania, w imieniu pensjonariuszy, skierowane zostały do księży parafii NMP Wspomożenia Wiernych, którzy od wielu lat obejmują duszpasterską posługą pensjonariuszy "Złotej Jesieni".

Wśród wielu słów podziękowań i wspomnień powtarzało się życzenie, by kolejny okrągły jubileusz Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" odbył się w nowym budynku, w lepszych warunkach. - Tutaj mamy niewygodne schody - powiedziała kierownik ośrodka - najważniejsze jednak jest to, że są ludzie, którzy po tych schodach pomagają zejść - dodała pani Maria Szlagura.

Uroczystości jubileuszowe rozpoczęła Msza święta, był również czas na rozrywkę, którą zapewnił kabaret "Ich więcej" działający przy Zespole Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego w Bielsku-Białej, oraz słodki poczęstunek.

Dom Pomocy Społecznej "Złota Jesień" mieści się przy ul. Hutniczej i przygotowany jest dla 20 osób. W pierwszej kolejności przyjmowane są do niego osoby będące mieszkańcami gminy Czechowice-Dziedzice, wymagające opieki ze względu na wiek lub stan zdrowia. Do dyspozycji jest 9 pokoi oraz pokój dzienny pełniący także funkcję jadalni.

Mieszkańcy korzystają z podstawowej opieki medycznej lekarza domowego oraz zatrudnionych tam pielęgniarek. Systematycznie, dwa razy w tygodniu odbywają się na terenie DPS zajęcia rehabilitacyjne o charakterze indywidualnym oraz grupowym, z zastosowaniem drobnego sprzętu rehabilitacyjnego stanowiącego wyposażenie DPS. Ponadto mieszkańcy uczestniczą w terapii zajęciowej.

UM

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.