czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 października 2021
  • 23 października 2021
  • wyświetleń: 6590

Ktoś wrzucił szczenię do kontenera na śmieci. "To zwykła podłość"

Dzięki szybkiej reakcji jednego z mieszkańców udało się uratować szczeniaka, którego nieznany sprawca wrzucił do jednego z kontenerów na śmieci znajdujących się na osiedlu przy czechowickiej Starej Gminie.

Reklama

Ktoś wrzucił szczenię do kontenera na śmieci. "To zwykła podłość"
Ktoś wrzucił szczenię do kontenera na śmieci. "To zwykła podłość" · fot. Fundacja "Mam kota na punkcie psa"


Do zdarzenia doszło w czwartek, 14 października. - W starannie zaklejonym taśmą pudle po butach bez otworów na tlen zostało podrzucone do zamkniętego śmietnika (ktoś miał klucze) szczenię. Dzięki reakcji jednej z osób, która wieczorem poszła wyrzucić śmieci suczka została uratowana. Ratujący wskoczył do śmietnika i z latarką wyszukał pudełko z piszczącym psiakiem. Suczka jest zabezpieczona - informuje na swoim profilu na Facebooku fundacja "Mam kota na punkcie psa".

- Suczka docelowo będzie szukać nowego domku. Wyrzucanie zwierząt jak śmieci, szczególnie w dobie istnienia schronisk i organizacji jest zwykłą podłością... Myślimy o wyznaczeniu nagrody za podanie sprawcy zapakowaniu tego szczeniaka w pudełku bez dostępu powietrza i wrzucenia jak śmiecia do kontenera - dodaje czechowicka organizacja.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.