Wiadomości

  • 19 października 2021
  • wyświetleń: 2400

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży osobowego Chryslera

Policjanci z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach wytropili i zatrzymali sprawców kradzieży osobowego chryslera oraz ich pasera. Pojazd wrócił do prawowitego właściciela, a cała trójka usłyszała zarzuty. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

policja, kajdanki, zatrzymanie
Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży osobowego Chryslera · fot. Oskar Piecuch / bielsko.info


10 października stróże prawa z czechowickiego komisariatu zostali zawiadomieni o kradzieży pojazdu marki Chrysler Grand Voyager. Właściciel zgłosił kradzież samochodu, który znajdował się w jednym z warsztatów na terenie powiatu bielskiego, gdzie został odstawiony do naprawy. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy wszczęli policyjne dochodzenie.

Śledczy już następnego dnia ustalili, że związek z kradzieżą może mieć 42-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego i jego 29-letni wspólnik z Czechowic-Dziedzic. Ich podejrzenia potwierdziły się i nazajutrz kryminalni zatrzymali obydwu mężczyzn. Policjanci ustalili także tożsamość i zatrzymali ich 29-letniego pasera, mieszkańca powiatu bielskiego, który kupił samochód, wiedząc, że pochodzi on z kradzieży. Okazało się, że pojazd został ukryty na terenie powiatu cieszyńskiego, dlatego powiadomiono tamtejszą komendą powiatową, której policjanci odzyskali skradziony pojazd.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie cała trójka usłyszała zarzuty. Każdemu z nich grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.