czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 października 2021
  • wyświetleń: 3559

Nastoletni wandale zatrzymani. Uszkodzili kilkanaście znaków

Dzięki obywatelskiej postawie świadka dzielnicowi z czechowickiego komisariatu zatrzymali trzech nastolatków w wieku od 17 do 18 lat, którzy uszkodzili kilkanaście znaków i słupków drogowych. Za uszkodzenie mienia całej trójce grozi teraz kara nawet 5 lat. Będą musieli także zapłacić za spowodowane zniszczenia.

Reklama

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Nastoletni wandale zatrzymani. Uszkodzili kilkanaście znaków · fot. KWP Katowice


Do zdarzenia doszło 10 października wczesnym rankiem. Dyżurny bielskiej komendy został powiadomiony przez jednego z mieszkańców Kaniowa, o grupie trzech młodych mężczyzn, którzy idąc ulicą Kaniowską kopali w znaki drogowe i tzw. słupki prowadzące. Podał także ich rysopisy oraz kierunek, w którym szli.

- Na miejsce natychmiast zostali skierowani dzielnicowi, którzy pełnili tego dnia służbę w obchodzie. Chwilę później cała trójka została zatrzymana i wylegitymowana przez mundurowych. Policjanci zabezpieczyli dowody oraz sporządzili dokumentację z ujawnionego uszkodzenia mienia. Wandalami okazali się trzej mieszkańcy Czechowic-Dziedzic w wieku 18, 18 i 17 lat - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej.

Teraz śledczy z czechowickiego komisariatu sprawdzają, czy nastoletni wandale nie mają na koncie innych tego rodzaju wybryków. Za uszkodzenia mienia grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, będą także musieli zapłacić za spowodowane szkody.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.