Wiadomości

  • 23 października 2021
  • 24 października 2021
  • wyświetleń: 8932

Czechowiczanki laureatkami Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

W środę, 20 października w bielskim Starostwie Powiatowym miał miejsce etap powiatowy X Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Przedsięwzięcie to corocznie kierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego oraz miasta Bielska-Białej, cieszy się niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem.

Czechowiczanki laureatkami Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym
Czechowiczanki laureatkami Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Tegoroczna edycja Olimpiady poświęcona jest tematowi "Zdrowie psychiczne wieku dorastania i dojrzałości z uwzględnieniem wpływu pandemii COVID-19". W tym roku do Olimpiady na etapie szkolnym, który miał miejsce w dniu 1 października, przystąpiło 34 uczestników ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu bielskiego. Do etapu powiatowego zorganizowanego przez Starostwo przystąpiło 9 laureatek wyłonionych w etapie szkolnym Olimpiady. Uczestniczki zmierzyły się z testem podstawowym składającym się z 25 pytań.

Wszystkie testy zostały sprawdzone przez Komisję Konkursową w składzie: Agnieszka Foltyn - Naczelna Pielęgniarka Bielskiego Centrum Psychiatrii - Olszówka w Bielsku-Białej, placówki ochrony zdrowia, która wspiera merytorycznie organizację niniejszego przedsięwzięcia, jednocześnie reprezentująca Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej, Konsultant Wojewódzki z/z pielęgniarstwa psychiatrycznego; Helena Byrdy-Przybyła - przewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu w Bielsku-Białej i Rafał Pietrzyk - psycholog, pracownik Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czechowicach-Dziedzicach.

Laureatkami etapu powiatowego z terenu powiatu bielskiego zostały uczennice :
  • 1 miejsce - Patrycja Marek - uczennica klasy 4aT4 Zespołu Szkół Technicznychni Licealnych im. Stanisława Staszica w Czechowicach-Dziedzicach;
  • 2 miejsce - Emilia Stępień - uczennica klasy 2aT5 Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica w Czechowicach-Dziedzicach;
  • 3 miejsce - Lena Herczek - uczennica klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach


W imieniu Zarządu Powiatu w Bielsku-Białej nagrody dla laureatek oraz upominki dla pozostałych uczestniczek etapu powiatowego wręczyły: Dorota Nikiel członek Zarządu Powiatu oraz Helena Byrdy-Przybyła przewodnicząca Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu w Bielsku-Białej.

Gratulujemy wszystkim uczestniczkom etapu powiatowego i trzymamy kciuki za laureatki, które 26 listopada w Bielsku-Białej, zmierzą się z laureatami z pozostałych powiatów na etapie regionalnym Olimpiady.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.