czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 października 2021
  • wyświetleń: 1050

Nadal można zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki

Trwa rekrutacja wolontariuszy akcji Szlachetna Paczka, która działa już od 20 lat, a w gminie Czechowice-Dziedzice od dekady. W projekt można zaangażować się na różne sposoby.

Reklama

Nadal można zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki
Nadal można zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki · fot. Materiały prasowe


Jak można pomóc w ramach akcji Szlachetna Paczka? - Na wiele sposobów: można dołączyć do naszego wolontariatu i pomagać w ten sposób, można również zgłosić potrzebującą osobę/rodzinę do Liderki Rejonu - Magdaleny Krypczyk lub zostać dobroczyńcą dla którejś rodziny - wyjaśnia czechowicki rejon akcji.

Szlachetna Paczka działa od ponad 20 lat, a na terenie naszego miasta od blisko 10. Lider Rejonu zbiera historie rodzin, które znajdują się w potrzebie (wszystkie kategorie potrzebujących można znaleźć tutaj). - Pomagają nam różnego rodzaju instytucje, ale również osoby prywatne, które podsuwają nam osoby, które możemy odwiedzić. W tym roku szczególnie potrzebujemy pomocy! Można się również skontaktować z nami poprzez mail szlachetnapaczka.czecho@gmail.com lub z Liderką - Magdą albo przez stronę Facebookową "Szlachetna Paczka Czechowice i okolice" - dodają liderzy Szlachetnej Paczki z Czechowic-Dziedzic.

Czy chętne osoby mogą jeszcze pomóc? - Oprócz zgłaszania rodzin, na pewno brakuje nam pomocników. Co prawda, rekrutację powoli zamykamy - są to ostatnie dni na to, by się zgłosić na http://www.superw.pl. Poszukujemy osób empatycznych, asertywnych i posiadających dobre serce oraz parę chwil wolnego czasu. Potrzeba nam jednak pomocników na magazynie, gdzie będziemy składować paczki. Potrzeba nam osób chętnych do noszenia paczek oraz ogólnej pomocy na magazynie, osób z dużymi autami dostawczymi oraz pomocy przy organizacji wydarzenia, jakim jest Weekend Cudów - podsumowują.

Tegoroczny finał akcji Szlachetna Paczka, czyli tzw. "Weekend Cudów", odbędzie się w dniach 11-12 grudnia.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.