Wiadomości

  • 25 października 2021
  • 27 października 2021
  • wyświetleń: 4518

[FOTO] "Łukasz" z OSP Czechowice już służy mieszkańcom regionu

Ostatni rok był bardzo pracowity dla druhów z jednostki OSP Czechowice. Część garażu strażnicy przy ul. Barlickiego w warsztat mechaniczno-lakierniczy, aby po wielu godzinach pracy mieszkańcom mógł służyć "Łukasz", czyli wyremontowany ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Jelcz.

"Łukasz" z OSP Czechowice już służy mieszkańcom regionu · fot. OSP Czechowice


O zbiórce środków na zakup wozu pisaliśmy 6 grudnia 2020 roku w tym artykule. Starania o wymianę samochodu jednostka rozpoczęła wiosną zeszłego roku. Potrzeba związana była z koniecznością wymiany jednego z samochodów gaśniczych. Ze względu na to, że zakup nowego samochodu był w tym momencie niemożliwy, postanowiono kupić pojazd używany, ale znacznie młodszy i nowocześniejszy od dotychczasowego. Jednostka OSP Czechowice jest w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i wymiana pojazdu pożarniczego była potrzebna ze względu na konieczność utrzymania gotowości bojowej.

Loading...


Teraz, po kilku miesiącach wytężonej pracy druhów z OSP Czechowice i pomocy różnych osób i firm, wóz może służyć mieszkańcom regionu. - Pragniemy bardzo podziękować wszystkim ludziom oraz firmom, którzy dołożyli "cegiełkę" do tej inwestycji - począwszy od wsparcia finansowego, przez doradztwo techniczne, bezinteresowną fachową pomoc, oraz niezbędne elementy i części samochodu oraz jego wyposażenia które zostały nam podarowane. Dzięki wam nasze marzenie o zmianie wysłużonego Jelcza stało się faktem - podkreślają druhowie z OSP Czechowice.

Loading...


Za "Łukaszem" już "chrzest bojowy" - brał on czyny udział w gaszeniu pożaru budynku, do którego doszło przy ulicy Krakowskiej w Kozach. Więcej informacji o tym zdarzeniu można znaleźć na portalu bielsko.info w tym artykule.

mp / czecho.pl

źródło: OSP Czechowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.