Wiadomości

  • 26 października 2021
  • 14 listopada 2021
  • wyświetleń: 13809

[ZDJĘCIA] Rajd rowerowy z okazji Święta Niepodległości

11 listopada, w Święto Niepodległości, wyruszył rowerowy "Rajd Niepodległości" z okazji narodowego święta. Cykliści przejechali szlakiem miejsc pamięci i martyrologii znajdujących się na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Zobaczcie fotorelację!

Rajd Niepodległości - 11.11.2021 · fot. Robert Pieczarko / Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach


63 uczestników i uczestniczek rowerowego Rajdu Patriotycznego wyruszyło 11 listopada kilka minut po godzinie 10 z Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach. Udekorowane na biało-czerowono rowery pięknie wpisały się w jesienną scenerię przyrody czechowickiego wzgórza zamkowego i CEE, wspaniale demonstrując patriotyczne przywiązanie naszych rowerzystów do barw narodowych. Metę rajdu zaplanowano przy Pomniku Wolności, a o poczęstunek na starcie zadbało CEE. Rajd prowadził Jerzy Bożek, czechowicki radny. Organizatorzy dziękują za udział!

Rajd rowerowy z okazji Święta Niepodległości - 11.11.2021 · fot. J.B.


Trasa rajdu liczyła około 30 kilometrów. Cykliści przemierzyli szlak 11 miejsc pamięci i martyrologii znajdujących się na terenie naszej gminy. Wśród nich są m.in. Pomnik Wolności znajdujący się na Skwerze Stulecia, Pomnik-Cień przy Placu Wolności, Pomnik Ofiar Pożaru Rafinerii przy ul. Barabasza, tablica upamiętniająca Legionistów znajdująca się przy ul. Legionów (Restauracja Stryczków), Pomnik Straconych z egzekucji w Zabrzegu, tablica upamiętniająca Henryka Flamme "Bartka" w Zabrzegu czy pomnik ks. Józefa Londzina w Zabrzegu.

Mile widziane były elementy patriotyczne - szaliki, czapki, opaski, chorągiewki, naklejki.

Organizatorzy:

  • Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach
  • Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach-Dziedzicach
  • Stowarzyszenie Obywatelskie Forum Samorządowe.

ar, mp / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.