Wiadomości

  • 26 października 2021
  • 27 października 2021
  • wyświetleń: 6269

Nagroda Promotio Urbis dla MRKS Czechowice-Dziedzice

Miejsko Robotniczy Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice został laureatem tegorocznej nagrody Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice. Nagroda została wręczona we wtorek 26 października podczas sesji Rady Miejskiej.

Nagroda Promotio Urbis dla MRKS Czechowice-Dziedzice
Nagroda Promotio Urbis dla MRKS Czechowice-Dziedzice · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Pamiątkową plakietę oraz dyplom z tytułem Promotio Urbis A.D. 2021 i symboliczny czek z rąk Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Damiana Żelaznego odebrał Prezes MRKS Krzysztof Adamiec.

Posiedzenie Komisji ds. przyznania nagrody "Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice" w 2021 r. odbyło się 7 lipca bieżącego roku. Obradom przewodniczył Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Komisja postanowiła przyznać nagrodę Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice w 2021 roku Miejsko Robotniczemu Klubowi Sportowemu Czechowice-Dziedzice.

Obchodzący w tym roku 100-lecie działalności Miejsko Robotniczy Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice jest najstarszym klubem sportowym na terenie naszego miasta. Jego czarno-czerwone, historyczne barwy, to symbol pięknej, znaczonej sukcesami sportowymi historii klubu, która na przestrzeni minionego stulecia na stałe wpisała się w dzieje naszego miasta. Sto lat działalności dzisiejszego MRKS oraz wyniki reprezentujących klub sportowców to nieoceniony wkład w promocję naszego miasta.

Przez dziesięć dekad działalności w klubie istniało wiele sekcji sportowych, w tym.: lekkoatletyczna, gimnastyczna, piłki siatkowej, kartingowa, motorowa, tenisa stołowego, łucznicza, hokeja na lodzie, bokserska, szachowa podnoszenia ciężarów. Na przestrzeni lat z klubu wywodziło się wielu znakomitych sportowców różnych dyscyplin, zarówno reprezentantów Śląska jak i Polski. Do sukcesów klubu należy zaliczyć działalność sekcji łuczniczej, szachowej i pięściarskiej, które były zakwalifikowane do II ligi oraz trzykrotne Mistrzostwo Polski sekcji kartingowej. W 1952r. zespół piłki nożnej ówczesnego Robotniczego Klubu Sportowego "Walcownia" Czechowice-Dziedzice zdobył tytuł mistrza Śląska.

W latach 90. ubiegłego wieku czechowiccy piłkarze występowali w IV lidze, w grupie obejmującej zespoły z województwa bielskiego i katowickiego. Po reformie podziału administracyjnego kraju i rozgrywek regionalnych po 1999 "Walcownia" uczestniczyła w rozgrywkach grupy śląskiej II w IV lidze (2000-2002, 2003/2004 i od 2009) lub bielskiej klasy okręgowej. Dzięki zabiegom klubu na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach odbywały się międzypaństwowe mecze piłki nożnej, takie jak: Polska - Czechy (U-18), Polska - Jugosławia (kobiet), Polska - Słowacja (kobiet), Polska - Węgry (kobiet), Polska - Norwegia w ramach eliminacji Mistrzostw Europy U-21, (reprezentacja olimpijska).

Nagroda Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice została ustanowiona przez Radę Miejską w maju 1996 roku. Nagroda jest formą wyróżnienia i uhonorowania najwybitniejszych osób związanych z Gminą Czechowice-Dziedzice. Przyznawana jest animatorom życia kulturalnego, naukowego, sportowego, społecznego - osobom i zespołom osób, które wyróżniają się w swojej pracy i pasji.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.