Wiadomości

  • 26 października 2021
  • wyświetleń: 1169

Czy w Banku Millennium można spróbować umorzyć kredyt we frankach?

Materiał partnera:

Coraz więcej klientów różnych banków decyduje się na walkę o unieważnienie swojej umowy o kredyt frankowy. Korzystne wyroki trybunału sprawiły, że kredytobiorcy coraz śmielej walczą o swoje prawa. Klienci Banku Millennium również zaczęli składać wnioski o podważenie ważności umowy.

Czy w Banku Millennium można spróbować umorzyć kredyt we frankach?


Wymagane dokumentyKlienci frankowi Banku Millennium, którzy chcą umorzenia umów, powinni przede wszystkim znaleźć odpowiedniego prawnika, który poprowadzi sprawę. Obecnie nie ma problemu ze znalezieniem takich specjalistów, ale oczywiście trzeba się liczyć z kosztami.

Prawnik w trakcie pierwszej rozmowy przedstawi nam plan działania, koszty oraz wszystkie dokumenty, które musimy zgromadzić, by móc iść do sądu. Przede wszystkim będą nam potrzebne wszystkie umowy i aneksy podpisywane przy kredycie, zaświadczenia oraz obowiązujące ówcześnie regulaminy. Z regulaminami archiwalnymi zazwyczaj nie ma problemu i są one dostępne na stronach banku.

Pozostałe dokumenty powinniśmy mieć w domu, ale niestety bardzo często zdarza się, że zostały zgubione. Wtedy pozostaje jedynie wizyta w banku. Pamiętajmy, że takich dokumentów nie dostaniemy od ręki. Najczęściej znajdują się one w archiwach i trzeba je zamawiać, stąd okres oczekiwania wynosi kilka tygodni. W przypadku zaświadczeń najczęściej potrzebujemy tego o udzieleniu i poniesionych kosztach. Wnioskuje się o nie w oddziale, a każde kosztuje 100 PLN. Na takie zaświadczenia czeka się kilka dni.

Przewalutowanie kredytuCoraz częściej klienci Banku Millennium otrzymują propozycje przewalutowania kredytu. Są to propozycje przygotowywane przez centralę banku. Pracownicy przygotowują symulację i proponują jakiś kurs. Klient może się zgodzić na taką propozycję, może też próbować negocjować. To do klienta należy decyzja, czy taka propozycja jest faktycznie korzystna.

Jeśli klient zgadza się na warunki, musi udać się do oddziału banku w celu podpisania aneksu. Pracownicy otwierają konto złotówkowe, które podpinają pod kredyt. A samo zadłużenie już bezpośrednio przez bank będzie zamienione na złotówki. I od tej pory będziemy mieć nową ratę uzależnioną oczywiście od wskaźnika WIBOR. Bardzo często klienci otrzymują atrakcyjną ofertę obniżonej marży.

Wcześniejsza spłata z negocjacjąBank Millennium proponuje również spłatę całkowitą kredytu frankowego po negocjowanym kursie. Tu również pracownicy centrali dzwonią z propozycją i do klienta należy decyzja. Coraz więcej klientów decyduje się na taką ofertę, jeśli tylko mają odłożone środki.

Wielu klientów decyduje się na propozycje banku. Nie chcą uczestniczyć w procesie, który potrafi trwać latami. Wiele osób nie chce płacić prawnikom i załatwiać dokumentów w banku, dlatego przyjmują takie oferty. Osoby, które decydują się na drogę sądową, bardzo często mogą liczyć na korzystniejsze wyniki. Umorzenie umowy frankowej przynosi klientom wymierne zyski. Trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość, ale efekty są tego warte. Umorzenie umów Banku Millennium jest jak najbardziej możliwe, dlatego warto zainteresować się swoją sprawą.

Dowiedz się więcej na https://kancelariafrankowicza.pl/bank-millenium/