Wiadomości

  • 27 października 2021
  • wyświetleń: 1411

100 tys. zł trafi do naszego miasta w ramach programu "Cyfrowa Gmina"

We wtorek, 26 października w Bielsku-Białej odbyła się inauguracja projektu "Cyfrowa Gmina" w województwie śląskim. W jego ramach do budżetu gminy Czechowice-Dziedzice trafi 100 tysięcy złotych na "wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa".

100 tys. zł trafi do Bielska-Białej w ramach programu "Cyfrowa Gmina"
100 tys. zł trafi do Bielska-Białej w ramach programu "Cyfrowa Gmina" · fot. Śląski Urząd Wojewódzki


W ramach programu "Cyfrowa Gmina" przewidziano dla samorządów z województwa śląskiego 50 milionów złotych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju cyfrowego instytucji samorządowych oraz zwiększenie cyberbezpieczeństwa. Szczegóły programu podczas spotkań z samorządowcami, które odbyły się dzisiaj w Bielsku-Białej i Katowicach, przedstawił sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Andruszkiewicz. W wydarzeniu w Katowicach wziął udział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, w Bielsku-Białej - wicewojewoda Jan Chrząszcz.

- W ramach programu "Cyfrowa Gmina" na Śląsk trafi 50 milionów złotych. To Państwo zdecydujecie, na co przeznaczycie te środki - powiedział minister Andruszkiewicz na spotkaniu z samorządowcami. - Minimalna kwota dofinansowania to 100 tys. zł, a dochodzi nawet do 2 mln. To środki w formie grantu. To kolejny duży, ogólnokrajowy program wsparcia samorządów - zaznaczył minister. Podkreślił także, jak czas pandemii uświadomił wagę cyfryzacji zarówno na poziomie rządowym, jak również samorządowym. - Zachęcam do składania wniosków w programie "Cyfrowa Gmina". Pandemia pokazała, że cyfryzacja jest niezwykle ważna. Pokazali to także Polacy. Już 13 mln osób, korzysta z profilu zaufanego, dzięki któremu można bez wychodzenia z domu załatwiać sprawy urzędowe - dodał.

Podczas spotkań w Bielsku-Białej i Katowicach w obecności parlamentarzystów wręczono symboliczne czeki przedstawicielom kilkudziesięciu samorządów.

mp / czecho.pl

źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.