Wiadomości

  • 28 października 2021
  • 27 listopada 2021
  • wyświetleń: 9930

Duże ograniczenia na kolei. Kursuje komunikacja zastępcza

Od 27 listopada do 10 grudnia, z powodu prac w ramach przebudowy czechowickiego węzła kolejowego, przez całą dobę zamknięty będzie odcinek linii 139 od stacji Bielsko-Biała Główna do stacji Czechowice-Dziedzice. Pomiędzy tymi stacjami będą kursowały trzy rodzaje autobusów: bezpośredni, rozwożący oraz dowożący. W wybranych kursach komunikacja zastępcza będzie obowiązywała aż do stacji Pszczyna.

Modernizacja węzła kolejowego - 08.09.2021
Modernizacja węzła kolejowego - 08.09.2021 · fot. Rafał Rokowski


Skąd te utrudnienia? - Będą prowadzone prace związane z wywieszaniem sieci trakcyjnej w stacji Czechowice-Dziedzice na linii kolejowej 139 - wyjaśnia Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK. Przedstawicielka kolejowej spółki poinformowała również portal czecho.pl o prowadzonych jednocześnie pracach na przejeździe kolejowo-drogowym przy ul. Pionkowej w okolicach stacji Czechowice-Dziedzice Przystanek. - Nowe urządzenia i zamontowane półrogatki zwiększą poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kolejowym - dodała Głowacka.

Pionkowa przejazd
Przejazd kolejowy na ulicy Pionkowej · fot. mp / czecho.pl

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.