Wiadomości

  • 29 października 2021
  • wyświetleń: 718

RF frakcyjny mikroigłowy: działanie, wskazania i przeciwskazania

Materiał partnera:

Medycyna estetyczna i jej ciągły dynamiczny rozwój nie przestają zaskakiwać. Coraz częściej skomplikowane zabiegi są zastępowane nieinwazyjnymi i prostymi metodami. RF frakcyjny to jeden z najskuteczniejszych zabiegów ostatniego czasu.

Silesia


Oddziałując równocześnie na naskórek i głębsze tkanki skóry, gwarantuje nieinwazyjny lifting. Wygładzone zmarszczki, ujędrniona skóra, poprawa kolorytu - to rozwiązanie znacznie ponad wszelkie dotychczas wykorzystywane metody.

Innowacyjność w medycynie estetycznejRF frakcyjny to spotęgowanie w jednym urządzeniu dwóch najbardziej innowacyjnych technologii: kontrolowane Bi-polarne fale radiowe ora system mikronakłuwania. Urządzenie może oferować metody inwazyjne lub nieinwazyjne bez podrażnień i konieczności długotrwałej rekonwalescencji.
Zabieg jest uniwersalny, toteż może być mu poddana każda część ciała. Nie ma znaczenia rodzaj karnacji, poziom opalenizny czy pora roku. Metoda działa w sposób kompleksowy. Efekty zauważyć można w postaci ujędrnionej, świeżej skóry, pozbawionej niedoskonałości. Koloryt skóry ulega znaczącej poprawie, skóra jest odżywiona. Drobne zmarszczki ulegają niemal całkowitemu wypełnieniu.

To nowoczesna metoda liftingująca. Wygładza skórę, uelastycznia ją i pozostawia jędrną na dłuższy okres czasu. Specjalnie skonstruowana głowica urządzenia aktywizuje wszelkie procesy naprawcze zachodzące w skórze. Pełna kontrola nad temperaturą i głębokością penetracji tkanki skórnej pozwala na osiągnięcie widocznych i równomiernych efektów.

Jak to działa?RF frakcyjny oddziałuje bardzo głęboko na tkankę skórną, przenikając wszystkie warstwy. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę bardzo cienkich mikroigieł. Igły wprowadza się na głębokość od 0,1 do nawet 3 mm. Dzięki temu tkanka skórna jest nagrzewana z wykorzystaniem fal radiowych, emitowanych poprzez igły.

Zabieg jest bezpieczny, a kontrola nad temperaturą nie pozwala na przegrzanie skóry i wystąpienie poparzeń. Podczas zabiegu wykorzystuje się uniwersalne i co ważne jednorazowe igły.
Głębokość nakłuć uzależniona jest od rodzaju problemu pacjenta. Metoda wywołuje zjawisko remodelingu kolagenu, a kilka poziomów nakłuwania zapewnia przestrzenny rezultat ujędrniający.

Silesia


Koszt i częstotliwość zabiegówIlość wykonywanych zabiegów jest kwestią indywidualną. Zależy od wieku, stanu skóry czy rodzaju problemu. Zwykle zaleca się przeprowadzenie 3-4 zabiegów, pomiędzy którymi należy zachować odstęp 1 miesiąca.

Raz na kwartał można wykonywać zabiegi przypominające, co pozwala na utrzymanie rezultatów. Koszt zabiegu również jest zróżnicowany, może wahać się od 400 zł w przypadku likwidowania pojedynczych blizn do nawet 2000 zł przy zabiegu obejmującym większą powierzchnię ciała.

Wskazania do zabieguEfekty po zabiegu z wykorzystaniem RF frakcyjnego pozytywnie zaskakują kolejnych pacjentów. Wśród najważniejszych zaleceń zastosowania tej metody wymienia się:
  • widoczne blizny na powierzchni skóry, przykładowo potrądzikowe, zmarszczki czy naczynka
  • nadmierna potliwość
  • widoczna skórka pomarańczowa
  • problem trądziku aktywnego
  • przebarwienia skóry
  • konieczność skorygowania owalu twarzy
  • zwiotczenie i brak prawidłowego napięcia skóry tak na szyi i dekolcie, jak i w pozostałych partiach ciała, jak biust, uda, ramiona czy pośladki.


Przeciwwskazania do zabieguPrzeciwwskazaniem do zastosowania zabiegu jest cukrzyca, epilepsja, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, przykładowo stwardnienie rozsiane, Hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów czy łuszczyca i łysienie plackowate.

Kolejno zabieg z wykorzystaniem RF frakcyjnego nie jest zalecany kobietom w ciąży i tym, które karmią piersią. Metoda nie powinna być stosowana u pacjentów po zakończonym leczeniu z wykorzystaniem promieniowania jonizującego.

Przeciwwskazaniem do zabiegu są również schorzenia układu krążenia i choroby krwi, jak anemia. Wśród przeciwskazań wymienia się również zaćmę, zaburzenia czucia, zażywanie leków przeciwzakrzepowych oraz gruźlicę.

Zabieg nie powinien być wykonywany przy niektórych problemach skórnych, jak nawracające stany zapalne, infekcje grzybicze i wirusowe czy trądzik różowaty. Przed poddaniem się zabiegowi nie zaleca się spożywania alkoholu. (Więcej znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl).