Wiadomości

  • 1 listopada 2021
  • wyświetleń: 9341

Pan Szewc opowiedział o swojej pracy w Dzień Dobry TVN

W sobotnim wydaniu programu Dzień Dobry TVN wyemitowano reportaż na temat Mateusza Wróbla, znanego również jako Pan Szewc. Czechowiczanin opowiedział w nim o swojej przygodzie z zawodem oraz o tym, dlaczego zrezygnował z pracy nauczyciela polonistyki.

Pan Szewc opowiedział o swojej pracy w Dzień Dobry TVN
Pan Szewc opowiedział o swojej pracy w Dzień Dobry TVN · fot. Dzień Dobry TVN


Mateusz Wróbel przez 5 lat był nauczycielem języka polskiego. - Na mojej życiowej drodze pojawiali się poloniści, którzy byli naprawdę bardzo inspirującymi ludźmi i chciałem być taki jak oni. Byłem bardzo zadowolony z pracy w szkole. Na początku przede wszystkim fascynował mnie kontakt z młodzieżą. Byłem młody, ledwo po studiach, więc świetnie się dogadywaliśmy - powiedział w programie Dzień Dobry TVN Mateusz Wróbel.

Jego żona Karolina, która również jest nauczycielką przyznała, że jej ukochany bardzo angażował się w sprawy uczniów i życie szkoły. - Całkowicie poświęcił się tej pracy. Wymyślał, co by wykombinować z młodzieżą. Przeżywał ich problemy. Był wychowawcą - stwierdziła w programie śniadaniowym.

Przyszedł jednak czas, kiedy Mateusz zaczął poważnie zastanawiać się nad swoją przyszłością w wykonywanym zawodzie. - Pierwsze krytyczne spojrzenie na pracę w szkole miało związek ze strajkiem nauczycieli. To był taki moment, kiedy nawet najbardziej zafascynowani tą pracą ludzie, którzy byli kochani przez uczniów, bardzo krytycznie zaczęli postrzegać to, co wokół nich zaczyna się dziać, jak społeczeństwo nas odbiera. Dało nam to bardzo wiele do myślenia i to był chyba taki moment przełomowy. Pojawiły się kwestie finansowe po prostu. Chciałem założyć rodzinę, inwestować w dom, który wymagał remontu - uzasadnił mężczyzna.

Małżeństwo nauczycieli wspólnie podjęło decyzję, że jedno z nich zmieni zawód. Mateusz na ostatnim roku studiów podjął pracę w zakładzie szewskim, więc posiadał dodatkowe umiejętności. - Nauczył się zawodu, więc powiedziałam: "może wykorzystajmy to" - podkreśliła Karolina Wróbel.

Choć niektórzy się dziwili, że Mateusz porzucił pracę nauczyciela, to dziś jest słynnym szewcem w Czechowicach-Dziedzicach. Ma więcej czasu dla swojej rodziny, lepiej zarabia i odczarowuje obecny swój fach.

Reportaż wideo "Polonista, który zaczął naprawiać buty", który został wyemitowany w sobotnim wydaniu programu Dzień Dobry TVN, można obejrzeć tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: Dzień Dobry TVN

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.