Wiadomości

  • 2 listopada 2021
  • wyświetleń: 1043

Na koniec września mniej osób bezrobotnych wśród mieszkańców gminy

841 mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice, w tym 466 kobiet było bezrobotnymi na koniec września - tak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej, które zostało opublikowane 28 października. We wrześniu pracę znalazło 38 mieszkańców naszej gminy.

urząd pracy
Urząd Pracy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


Według ostatnich danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, stopa bezrobocia na dzień 30 września wyniosła w Polsce 5,6 proc. (spadek o 0,2%), w województwie śląskim 4,5% (spadek o 0,1%) i w powiecie bielskim 4,1% (spadek o 0,1%).

Również w gminie Czechowice-Dziedzice na koniec września odnotowano spadek liczby bezrobotnych - o 38 osób - bez pracy pozostawało 841 osób. Wśród nich 466 bezrobotnych stanowiły kobiety.

- We wrześniu 2021 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano spadek w ewidencji liczby bezrobotnych o 228 osób w stosunku do sierpnia 2021 r. Zarejestrowano 528 osób, tj. o 14 osób więcej niż w miesiącu poprzednim, z czego 69,0% to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny. Wśród nowo zarejestrowanych 54,0% stanowiły kobiety. 7,4% z ogółu osób zarejestrowanych we wrześniu 2021 r. to osoby, które jeszcze nigdy nie pracowały. Zarejestrowano również 46 osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Z ogólnej liczby bezrobotnych prawo do zasiłku posiada 14,7% osób - informuje dyrektor bielskiego PUP Marek Hetnał.

W terenie nadzorowanym przez PUP Bielsko-Biała głoszono 1231 wolnych miejsc pracy, tj. o 394 więcej niż w miesiącu poprzednim. Wśród zgłoszonych miejsc pracy 25 dotyczyło osób niepełnosprawnych. Zgłoszono 1194 wolnych miejsc pracy w ramach ofert niesubsydiowanych oraz 37 miejsc pracy subsydiowanej. Do urzędu nie wpłynęła żadna informacja dotycząca zamierzonych zwolnień grupowych z przyczyn dotyczących zakładu pracy w stosunku do osób z terenu działania tutejszego PUP.

mp / czecho.pl

źródło: PUP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.