Wiadomości

  • 2 listopada 2021
  • wyświetleń: 1011

Klamki działające na kod

Materiał partnera:

W dzisiejszych czasach nowa technologia wypiera dotychczas standardową technologię. Jest to całkiem naturalne i pozostaje nam jedynie się przystosować. Coraz częściej systemy bezpieczeństwa są oparte na elektronice, która w lepszy lub gorszy sposób zabezpiecza nas przed włamywaczami.

Whitpress


Nie od dzisiaj wiadomo że kwestia bezpieczeństwa jest jednym z podstawowych aspektów życia codziennego. Własny dom powinien kojarzyć się z bezpieczeństwem, jednak trudno o poczucie bezpieczeństwa kiedy zamek w drzwiach nie jest sprawny lub nie budzi w nas pewności co do spełnianej przez siebie roli. Dlatego idąc za poczuciem bezpieczeństwa oraz chcąc być na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami, dobrym pomysłem może okazać się klamka na kod. Jest o w pełni elektryczne urządzenie, które działa na niewielkie baterie znajdujące się wewnątrz. Więc nie będziemy zmuszeni podczas montażu bawić się w elektryków. Ponad to w zestawie dostaniemy od razu klawiaturę. W zależności od wybranego przez nas modelu klawiatura może być podświetlana w ciemności co znacznie ułatwia wpisywanie kodu. Montaż jest bardzo podobny do montażu standardowej klamki z zamkiem. Po pierwsze musimy zdemontować dotychczasową klamkę, po drugie trzeba będzie dokładnie odmierzyć wymiary aby dobrać odpowiedni zestaw z nową klamką. A montaż z https://www.abc-zabezpieczen.pl/ polega wyłącznie na połączeniu niewielkich przewodów poprzez dwie zamontowane wcześniej przez producenta wtyczki. Dzięki temu nasza klamka na szyfr będzie działać bez problemu. Kolejnym etapem będzie jedynie przykręcenie nowej klamki do drzwi. Warto pamiętać i przed całkowitym przykręceniem należy sprawdzić czy baterie działają poprawnie, warto również na wszelki wypadek dokonać ich wymiany. Według producentów baterie w drzwiach otwieranych na kod mogą wytrzymać maksymalnie do dwóch lat. Więc co dwa lata będziemy zmuszeni wymieniać baterie.


Jest to całkiem nowoczesne rozwiązanie techniczne, które nie tylko znacznie ułatwia odstanie się do swojego domu, ponieważ nie musimy zabierać ze sobą klucza który zawsze gdzieś się gubi, wystarczy że zapamiętamy czterocyfrowy kod. Ponad to klamki te zostają wykonywane z najlepszej jakości materiałów, co pozwala zachować pełne bezpieczeństwo przed włamaniem. Wraz z zestawem otrzymujemy zamek na standardowy klucz, więc mamy wybór co do kwestii obsługi takich drzwi. Takie urządzenie możemy nabyć w większości sklepów za kwoty w okolicach tysiąca złotych.