Wiadomości

  • 3 listopada 2021
  • wyświetleń: 7108

Praca uczennicy SP2 w Ligocie ukazała się w książce o Katyniu

Praca Małgorzaty Tittor, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Śląskich w Ligocie, znalazła się w publikacji "Prawda i kłamstwo o Katyniu". Książka zawiera teksty zwycięzców i osób wyróżnionych w wojewódzkim konkursie historyczno-literackim o tej samej nazwie.

Praca uczennicy SP2 w Ligocie ukazała się w książce o Katyniu
Praca uczennicy SP2 w Ligocie ukazała się w książce o Katyniu · fot. slaskie.pl


Konkurs "Prawda i kłamstwo o Katyniu" stwarza młodym ludziom szansę na debiut literacki. Od 12 lat nagrodzone i wyróżnione prace w kategorii szkół podstawowych i ponadpodstawowych (po 10 uczniów) wydawane są właśnie w postaci publikacji. W publikacji znajdują się także imiona i nazwiska wszystkich uczestników i ich nauczycieli, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji konkursu. W tym roku, pomimo pandemii COVID-19, do etapu wojewódzkiego wpłynęły 192 eseje (108 prac ze szkół podstawowych i 84 z ponadpodstawowych). Napłynęły prace z 41 miejscowości, najwięcej z Gliwic, Częstochowy, Żywca, Katowic, Sosnowca, Myszkowa, Tarnowskich Gór i Koniecpola. W konkursie wzięło udział łącznie 78 szkół z całego regionu.

Praca uczennicy SP2 w Ligocie ukazała się w książce o Katyniu
Praca uczennicy SP2 w Ligocie ukazała się w książce o Katyniu · fot. slaskie.pl


Laureatów konkursu poznaliśmy podczas gali w kwietniu, z kolei odbywające się 2 listopada "Zaduszki Katyńskie", organizowane od dziewięciu przez poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigę Wiśniewską były okazją do premiery tej wyjątkowej i bardzo ważnej pozycji wydawniczej. Uroczystość odbyła się w sali koncertowej Polskiego Radia Katowice.W tegorocznej edycji w konkursie wzięło udział 192 uczniów z 79 szkół z województwa śląskiego. Małgorzata Tittor z Ligoty otrzymała wyróżnienie w kategorii szkół podstawowych.

mp / czecho.pl

źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.