Wiadomości

  • 4 listopada 2021
  • wyświetleń: 4068

Sam podpalił sadzę, próbując wyczyścić przewód kominowy?

W sobotę, 30 października dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie mieszkańca dotyczące sporego zadymienia okolicy z powodu dymu wydobywającego się z przewodu kominowego na ulicy Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach.

Sam podpalił sadzę, próbując wyczyścić przewód kominowy?
Sam podpalił sadzę, próbując wyczyścić przewód kominowy? · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Przybyły na miejsce patrol zauważył dym wydobywający się z komina wskazanej nieruchomości. - Na miejscu zastano użytkownika posesji, który nie widział żadnego problemu. Tłumaczył strażnikom, że nie może się dymić z jego komina gdyż tydzień wcześniej zdemontowany został stary piec C.O i posiada obecnie tylko piec gazowy. Mężczyzna początkowo nie chciał wpuścić patrolu do pomieszczenia. Jednakże strażnicy zauważyli również spore zadymienie w pomieszczeniu - informuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak się okazało 73-letni mężczyzna mówił prawdę, że nie posiada pieca na paliwa stałe a tylko piec gazowy. Jednak i tak strażnicy stwierdzili, że w przewodzie kominowym w domu mężczyzny pali się sadza. - Mężczyzna twierdził, że to niemożliwe. Na miejsce została wezwana straż pożarna, która ugasiła ogień w kominie i przeprowadziła stosowne czynności. Najprawdopodobniej mężczyzna sam podpalił sadzę, próbując w ten sposób wyczyścić przewód kominowy - podsumowuje czechowicka SM.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.