Wiadomości

  • 6 listopada 2021
  • 15 listopada 2021
  • wyświetleń: 6055

W CEE trwają konsultacje społeczne dot. rozwoju ścieżek rowerowych

Za nami:

Do najbliższego piątku, 19 listopada w czechowickim Centrum Edukacji Ekologicznej trwają konsultacje społeczne dotyczące opracowania koncepcji rozwoju ścieżek rowerowych w gminie. Są one przeprowadzane w formie indywidualnych spotkań w budynku CEE przy ul. hrabiego Franciszka Karola Kotulińskiego 2.

Konsultacje społeczne w CEE - 08.11.2021 · fot. CEE Czechowice-Dziedzice


Konsultacje, na zlecenie gminy, z ramienia firmy VELO prowadzi Jolanta Koźmin - prezes Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów. Udział w konsultacjach jest możliwy po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie telefonicznie pod numerem 32 450 74 84.

W zakres opracowania wchodzi: analiza źródeł i celów podróży rowerowych, wykonanie badań ruchu, konsultacje, inwentaryzacja istniejącego stanu infrastruktury rowerowej, wyznaczenie przebiegów głównych tras rowerowych, wykonanie koncepcji sieci ścieżek rowerowych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice, oszacowanie kosztów budowy poszczególnych tras rowerowych, określenie pierwszego etapu realizacji koncepcji w perspektywie 5-letniej.

Loading...


Wykonanie projektów stałej organizacji ruchu na drogach gminnych uwzględniających wprowadzenie kontraruchu rowerowego wraz z projektem organizacji ruchu. Ulica z kontraruchem to taka, którą rowerzyści mogą jeździć "pod prąd". Kontraruchy występują na ulicach jednokierunkowych.

Ulice objęte zakresem: ul. Klasztorna, ul Konopnickiej na odcinku o ruchu jednokierunkowym, ul. Barabasza na odcinku od ul. Prusa do ul. Kołłątaja wraz z odcinkiem pod budynkiem Urzędu Miejskiego, ul. Żeromskiego na odcinku od Placu Jana Pawła II do ul. Niepodległości, ul. Słowackiego (jednokierunkowy deptak), ul. Kopcia.

Projekt w formie graficznej dostępny będzie w wyznaczonym miejscu na terenie Czechowic-Dziedzic w formie mapy wielkoformatowej po zakończeniu działań.

mp / czecho.pl

źródło: www.cee.czechowice-dziedzice.pl, www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.