Wiadomości

  • 6 listopada 2021
  • wyświetleń: 2348

[WIDEO] Koziołek mieszkał w parku przy "klasztorze". Odłowiono go

Fundacja "Mysikrólik" z Bielska-Białej odłowiła koziołka, która od dłuższego czasu przebywał w parku przy kościele i Domu Rekolekcyjnym księży jezuitów, czyli popularnym "klasztorze". Zwierzę trafiło do swojego naturalnego środowiska, czyli lasu.

Loading...


Koziołek był już dobrze znany mieszkańcom tej części Czechowic-Dziedzic i spacerowiczom. - Jednak samodzielnie nie mógł lub nie chciał opuścić tego miejsca. Na zlecenie Urzędu Miejskiego podjęliśmy próbę złapania zdrowego kozła sarny co okazało się nie takim prostym zadaniem na tak dużym obszarze - zwracają uwagę prowadzący bielską fundację "Mysikrólik. Na pomoc dzikim zwierzętom".

Jak podkreśla organizacja, zwierzę udało się jednak złapać, nie narażając go na zbytni stres. - Gdy się obudził znajdował się już w całkiem innej rzeczywistości. Życzymy mu spokoju w tym przepięknym lesie - podsumowuje "Mysikrólik".

mp / czecho.pl

źródło: Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik"

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.