Wiadomości

  • 5 listopada 2021
  • wyświetleń: 3477

Bumech przedstawił ostateczne ceny za udziały w PG Silesia oraz MSE

W komunikacie giełdowym spółka Bumech S.A., obecny właściciel PG Silesia oraz Mining Services and Engineering przedstawiła ostateczną cenę, jaką zapłaciła za udziały w obydwu spółkach.

Pg silesia, kopalnia, brama, wjazd, logo
fot. mp / czecho.pl


16 grudnia 2020 roku spółka Bumech przedstawiła podstawowe parametry umowy przedwstępnej zakupu udziałów w spółkach PG Silesia i Mining Services and Engineering, która została zawarta pomiędzy Bumechem oraz Energetický a Průmyslový Holding a.s. i Braindour Development Limited. W raporcie giełdowym informującym o parametrach wskazano zastrzeżenie, iż ostateczne ceny zapłaty zostaną skorygowane "w dół" lub "w górę" w oparciu o wartości aktywów i wyniki finansowe zakupionych spółek, według stanu na dzień 31.12.2020 roku.

Wobec tego, że sprawozdania finansowe PGS i MSE zostały zbadane przez biegłego rewidenta, a następnie zgromadzenia wspólników tych spółek dokonały zatwierdzenia tych sprawozdań, poczynione zostały stosowne uzgodnienia ze sprzedającymi w zakresie niezbędnych korekt cen zapłaty za udziały.

Bumech przedstawił ostatecznie uzgodnione ceny zapłaty za udziały w PGS i MSE, z uwzględnieniem korekt wynikających z wartości aktywów i wyników finansowych zakupionych spółek, według stanu na dzień 31 grudnia 2020 roku, wykazanych w zbadanych sprawozdaniach finansowych tych spółek.

Skorygowane ceny zakupu udziałów wynoszą 12,93 mln zł - za 99,975% udziałów w PGS (wstępnie cena wynosiła 9,86 mln zł) oraz 10,81 mln zł - za 100% udziałów w MSE (wstępnie cena wynosiła 9,17 mln zł).

Strony uzgodniły, że zmianie ulegnie okres rozliczenia tych płatności, które zostaną dokonane w 24 równych miesięcznych ratach, do 30.09.2023 roku (wobec wstępnie uzgodnionych 12 rat miesięcznych płatnych do 30.09.2022 roku). Raty tych płatności nie będą oprocentowane.

Pozostałe warunki rozliczeń i zabezpieczeń transakcji, które zostały przedstawione w raporcie bieżącym nr 49/2020 z dnia 16.12.2020 roku - w tym wypłata sprzedającym w okresie od października 2022 roku do września 2024 roku udziału w przyszłych zyskach PGS w wysokości 20% miesięcznego EBIT, lecz nie więcej niż 1,5 mln zł miesięcznie - pozostają bez zmian.

mp / czecho.pl

źródło: Bumech S.A.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj