Wiadomości

  • 7 listopada 2021
  • wyświetleń: 3556

[WIDEO] Piotr Beczała w Polskim Radiu o nowej płycie oraz występach

- Było to oczywiście stresujące, ponieważ w dzisiejszych czasach płyty nagrywa się dosyć szybko. To było chyba 6 dni na kilkanaście arii. Atmosfera była jednak wspaniała, dlatego jestem zadowolony z tego, jak to wyszło - mówił w radiowej Dwójce Piotr Beczała o dwupłytowym albumie "Arie", który właśnie ukazuje się nakładem Polskiego Radia.Na najnowszym albumie znalazły się najpiękniejsze partie wokalne z oper Moniuszki, Czajkowskiego, Rachmaninowa, Verdiego i innych wybitnych kompozytorów w mistrzowskiej interpretacji Piotra Beczały. To powrót do nagrań, które miały miejsce w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego - w 2009 i 2011 roku. Światowej sławy tenorowi towarzyszyła Polska Orkiestra Radiowa (od 2019 roku Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie), prowadzona przez jej ówczesnego dyrektora artystycznego - Łukasza Borowicza.

- Szukałem miejsca, w którym można nagrać arie słowiańskie, no i przez kontakt ze swoim przyjacielem i wspaniałym dyrygentem Łukaszem Borowiczem wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić to w Warszawie, właśnie w Studiu S1. Tak powstał ten pierwszy album, ze słowiańskimi ariami. Później ta współpraca się rozwinęła i nagle powstał następny album, w Roku Verdiowskim, z ariami Verdiego właśnie - wspominał Piotr Beczała.

Dwupłytowy album "Arie" jest odbiciem momentu kariery, w którym znajdował się wówczas znakomity śpiewak. - Śpiewałem wtedy troszeczkę więcej muzyki słowiańskiej, głównie rosyjskiej i czeskiej. To było w okolicach, kiedy śpiewałem partię Księcia w "Rusałce" Dworzaka i Oniegina w Metropolitan Opera. Jakoś przy tej okazji wpadliśmy na pomysł, żeby nagrać arie słowiańskie. Z kolei następna płyta była związana z jubileuszem Verdiego w 2013 roku - tłumaczył gość Programu 2 Polskiego Radia.

Wybitny śpiewak opowiadał również w audycji m.in. o tym, co aktualnie robi w Zurychu oraz kiedy w najbliższym czasie wystąpi w Polsce. "Arie" Piotra Beczały ukażą się 5 listopada nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

mp / czecho.pl

źródło: Polskie Radio

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.