Wiadomości

  • 8 listopada 2021
  • wyświetleń: 1793

Ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich

W niedzielę, 7 listopada weszła w życie kolejna, ostatnia już w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Śląskich. Będzie on obowiązywał do 11 grudnia. Dzień później nastąpi zmiana rozkładu jazdy.

Dzień Bez Samochodu - w pociągach KŚ można otrzymać gadżety
Ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich · fot. Koleje Śląskie


W ramach ostatniej korekty rozkładu jazdy 2020/21 zakres prac będzie bardzo podobny do poprzedniej organizacji ruchu obowiązującej od końca wakacji. Najpoważniejsze inwestycje realizowane będą na liniach S1 Gliwice - Częstochowa, S5 Katowice - Zwardoń oraz S6 Katowice - Wisła Głębce.

Dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w Liniowym Rozkładzie Jazdy publikowanym na stronie internetowej Spółki Koleje Śląskie oraz winternetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). Liniowy Rozkład Jazdy będący oficjalnym rozkładem jazdy Kolei Śląskich zawiera pełne tabele rozkładowe poszczególnych linii na cały okres zamknięciowy.

12 grudnia wejdzie w życie nowy rozkład jazdy, a tym samym Koleje Śląskie zaoferują nową siatkę połączeń przygotowaną w oparciu o sugestie pasażerów.

Szczegółowy wykaz zmianS5 Katowice - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń
S51 Katowice - Żywiec - Nowy Targ - Zakopane
S72 Rybnik - Żory - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała


Podobnie jak w poprzednich miesiącach, ruch wahadłowy będzie utrzymywany na szlakach w rejonie modernizowanej stacji Czechowice-Dziedzice. Niektóre pociągi linii S72 zostaną skrócone do stacji Pszczyna, a na odwołanym odcinku zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Ograniczone warunki terenowe wokół linii kolejowej uniemożliwiają połączenie prowadzenia prac z bezpieczną obsługą pasażerów na peronach przystanku Goczałkowice-Zdrój, dlatego postoje na tym obiekcie pozostaną zawieszone.

Pociąg Ornak nie będzie kursować w tej edycji rozkładu jazdy.

Od 27 listopada nastąpi całodobowe wstrzymanie ruchu na odcinku Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała Główna. Przewóz będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej uruchamianymi w relacji ekspresowej, zapewniającej szybki przejazd na wyłączonym odcinku oraz zwykłej obsługującej przystanki pośrednie.

W całym okresie obowiązywania korekty rozkładu jazdy w godzinach wieczornych będzie realizowane wstrzymanie ruchu na odcinku Pszczyna - Bielsko-Biała Główna.

Od nocy 8 listopada do poranka 30 listopada nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Rajcza - Zwardoń. Przewóz zostanie zapewniony autobusami komunikacji zastępczej.

S6 Katowice - Skoczów - Ustroń Zdrój - Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce
S61 Czechowice-Dziedzice - Chybie - Zebrzydowice - Cieszyn
S76 Gliwice - Knurów - Rybnik - Skoczów - Ustroń Zdrój - Wisła Głębce


Ruch pociągów na odcinku Skoczów - Wisła Głębce w dalszym ciągu pozostaje wstrzymany, a wyłączony odcinek będzie obsługiwany zastępczą komunikacją autobusową uruchamianą w dwóch relacjach: ekspresowej zapewniającej szybki przejazd między Skoczowem a Ustroniem i Wisłą oraz zwykłej obsługującej Skoczów Bładnice i Goleszów. W dni robocze przesiadki między pociągiem a autobusami będą realizowane w Czechowicach-Dziedzicach, a w dni wolne w Skoczowie. Ponadto pojedyncze połączenia mają zaplanowaną przesiadkę w Bielsku-Białej lub Pszczynie. Autobusy linii ekspresowej będą dostosowane do przewozu rowerów.

Niektóre kursy linii S61 zostaną skrócone do relacji Chybie - Cieszyn z autobusową komunikacją zastępczą obsługującą odcinek Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg oraz umożliwiającą przesiadkę na pociąg do/z Katowic.
Relacja pociągów linii S61 pozostanie ograniczona do odcinka Czechowice-Dziedzice - Cieszyn. Umożliwi to utrzymanie zwiększonej liczby kursów oraz lepsze dostosowanie rozkładu jazdy do lokalnych potrzeb.

mp / czecho.pl

źródło: Koleje Śląskie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.