Wiadomości

  • 8 listopada 2021
  • wyświetleń: 5933

Oświadczenie dyrektora Szpitala Powiatowego w Pszczynie

Szpital Powiatowy w Pszczynie opublikował oświadczenie dyrektora placówki. Doktor Marcin Leśniewski tłumaczy m.in. dlaczego zawiesił kontrakty współpracujących ze szpitalem dwóch lekarzy.

dr n. med. Marcin Leśniewski
dr n. med. Marcin Leśniewski · fot. BM / pless.pl


Oświadczenie dyrektora Szpitala Powiatowego w PszczynieW naszym Szpitalu przestrzegane są wszystkie standardy postępowania zaprezentowane przez Ministerstwo Zdrowia.

Nienaruszalność tajemnicy lekarskiej nigdy nie pozwoli nam na publiczną obronę przed fałszywymi oskarżeniami formułowanymi w mowie nienawiści. Presja, wywierana przez bezkarnie krzywdzące opinie, może mieć wpływ na decyzje lekarskie, w związku z tym, dla dobra Pacjentek i bezpieczeństwa Lekarzy, zawiesiłem kontrakty naszych Kolegów.

Dziękując za liczne, choć ciche głosy solidarności, jako lekarz Oddziału ginekologiczno-położniczego i dyrektor Szpitala, pragnę docenić i wesprzeć moich najbliższych Współpracowników: położne, lekarzy, salowe oraz wszystkich innych Szpitalników oddanych Pacjentom.

W stosunku do Bliskich naszej zmarłej Pacjentki niezmiennie pozostaję w głębokim współczuciu.

ab / czecho.pl

źródło: Szpital Powiatowy w Pszczynie

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.