czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2021
  • wyświetleń: 2860

UM przypomina o nowym obowiązku właścicieli i zarządców budynków

1 lipca tego roku wszedł w życie obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Powyższy obowiązek wynika z zapisów ustawy z 21 listopada 2008 roku o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Reklama

Kocioł, piec, palenie
UM przypomina o nowym obowiązku właścicieli i zarządców budynków · fot. UG Pawłowice


W przypadku posiadania źródła ciepła i spalania paliw, które zostało zainstalowane przed 1 lipca 2021 roku właściciel/zarządca nieruchomości ma obowiązek złożyć deklarację w terminie do 12 miesięcy.

W przypadku posiadania źródła ciepła i spalania paliw, które zostało zainstalowane po 1 lipca właściciel/zarządca nieruchomości ma obowiązek złożyć deklarację w terminie 14 dni.

Przedmiotową deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu poprzez stronę internetową www.zone.gunb.gov.pl. Wymaga to jednak uwierzytelnienia logowania za pośrednictwem profilu zaufanego (bankowość elektroniczna) lub e-dowodu (dowodu osobistego z warstwą elektroniczną). Deklarację można też złożyć w wersji papierowej w Urzędzie Miejskim. Druk deklaracji można pobrać w urzędzie lub wydrukować (poniżej).

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.