Wiadomości

  • 10 listopada 2021
  • wyświetleń: 2435

[FOTO] Policjanci i UM wspólnie prowadzili działania "Trzeźwość"

Mundurowi z czechowickiego komisariatu i pracownicy Biura ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach wspólnie prowadzili działania "Trzeźwość". Stróże prawa wykorzystali zakupione dla nich alkomaty i materiały promocyjne. To jeden z etapów projektu mającego na celu zapobiegania nietrzeźwości w ruchu drogowym.

Policjanci i UM prowadzili wspólne działania "Trzeźwość" - 08.11.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


W Czechowicach-Dziedzicach w ramach projektu "Trzeźwość" realizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wystartowała najnowsza odsłona kampanii społecznej "Prowadzę, Jestem Trzeźwy". Kampanii realizowana jest przez Fundację Trzeźwość im. Krzysztofa Gmyrka we współpracy z Gminą Czechowice-Dziedzice oraz stróżami prawa z czechowickiego komisariatu. Jej celem jest zwrócenie uwagi nie tylko kierowców, ale także pasażerów oraz do każdego, kto może być świadkiem, jak za kierownicę wsiada nietrzeźwy kierujący, na to, jak niebezpieczne jest prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych. Kampania ma na celu pokazanie także tego, że im mniejsze będzie społeczne przyzwolenie na jazdę na "podwójnym gazie", tym mniej kierowców zaryzykuje w ten sposób.

Bilbordy i plakaty z treścią kampanii widoczne są już na ulicach Czechowic-Dziedzic i jest to pierwszy etap działań podjętych przez Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego mających na celu zapobieganie nietrzeźwości w ruchu drogowym. Na kolejne miesiące zaplanowano także dalsze działania m.in. we współpracy z Komisariatem Policji w Czechowicach-Dziedzicach oraz Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

"Prowadzę, jestem trzeźwy" to kampania społeczna, której celem jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia. Została zapoczątkowana 21 lat temu przez Krzysztofa Gmyrka, ks. Piotra Brząkalika i dra Krzysztofa Wilgusa. Projekt jest kontynuowany przez syna Krzysztofa, Pawła Gmyrka - obecnego Prezesa Fundacji. Kampania "Prowadzę, jestem trzeźwy" wspiera bezpieczeństwo na polskich drogach, a jej symbol - brelok do kluczyków samochodowych towarzyszy w podróży już ponad 200 tysiącom kierowców w kraju i za granicą. Teraz takie breloki będą także zdobić kluczyki kierowców z Czechowic-Dziedzic.

W ramach realizowanego projektu gmina w Czechowicach-Dziedzicach zakupiła dla Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach dwa urządzenia służące do szybkiego badania stanu trzeźwości oraz przekazała materiały promocyjne kampanii, m.in. ulotki informacyjne, breloczki i zapachy samochodowe z logo kampanii "Prowadzę, jestem trzeźwy", które będą rozdawane podczas akcji prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji.

W poniedziałek została przeprowadzona akcja trzeźwość przez funkcjonariuszy Policji Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach oraz policjantów z bielskiej drogówki. W wyniku prowadzonych kontroli dokonano sprawdzenia stanu trzeźwości kilkuset uczestników ruchu drogowego. Ujawniono trzech kierujących pojazdami pod działaniem alkoholu. W akcji wzięli też udział urzędnicy urzędu miejskiego, którzy informowali kierowców o kampanii oraz rozdawali gadżety z logo kampanii.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.