Reklama

Wiadomości

  • 11 listopada 2021
  • wyświetleń: 1551

Nadużywanie jazdy lewym pasem to proszenie się o mandat

We wtorek, 9 listopada na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod nazwą "Trzymaj się prawego pasa". Policjantom w obserwacji ruchu drogowego pomagał dron. Dzięki niemu mogli lepiej przyjrzeć się zachowaniom kierowców i wyłapać nie tylko amatorów jazdy lewym pasem, ale także piratów drogowych lekceważących reguły kodeksu drogowego.

policja, lizak, drogówka, czapka, radiowóz
Policja prowadziła działania "Trzymaj się prawego pasa" · fot. KMP Bielsko-Biała


Mundurowi z bielskiej drogówki prowadzili działania pod nazwą "Trzymaj się prawego pasa". Ich celem było ograniczenie nieprawidłowych zachowań na drogach przez kierujących oraz poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na kierowców tamujących i utrudniających ruch, jadących lewym pasem, pomimo tego, że prawy pas był wolny.

Na bielskich drogach niejednokrotnie można się spotkać z sytuacją, w której kierujący pojazdami korzystają z lewego pasa pomimo faktu, że prawy pas jest wolny i tamują lub utrudniają ruch, poruszając się lewym pasem zbyt wolno. Takie sytuacje sprawiają, że ruch drogowy nie odbywa się w sposób płynny, wielokrotnie utrudnia pojazdom uprzywilejowanym dojazd do miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc, jak również skłania pozostałych kierujących do podejmowania ryzykownych manewrów, jak choćby wyprzedzanie z prawej strony.

Dlatego patrole z drogówki przyglądały się zachowaniom kierowców na drodze i wykorzystali w tym celu policyjnego drona, dzięki któremu mogli lepiej zaobserwować zachowania kierowców. Poza kontrolą jazdy prawym pasem zwracali też uwagę na zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, przede wszystkim w rejonie przejść dla pieszych. W sumie policjanci w ujawnili ponad 50 sprawców różnych drogowych wykroczeń. Poza kierowcami, którzy nadużywali jazdy lewym pasem, najczęściej wpadali sprawcy przekraczania dozwolonej prędkości.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.