Wiadomości

  • 12 listopada 2021
  • wyświetleń: 6621

Szczepienia w gminie i sytuacja epidemiczna w powiecie. Dane MZ

Według danych Ministerstwa Zdrowia na dzień 12 listopada w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest 25 145 mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice. Według najnowszych danych resortu w ciągu ostatniej doby w powiecie bielskim odnotowano 21 nowych zakażeń koronawirusem.

szczepienia, szczepionka, covid, covid-19, koronawirus, strzykawka, pfizer, fiolka, dawka
Szczepienia w gminie i sytuacja epidemiczna w powiecie. Dane MZ · fot. mp / czecho.pl


Według danych z piątku, 12 listopada minimum jedną dawką zaszczepionych jest 25 634 (56,3%) mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice. W pełni zaszczepionych jest 25 145 osób (55,2%). Warto dodać, że liczba mieszkańców naszej gminy wynosi 45 490. Poniżej prezentujemy tabelę z wyszczególnieniem poziomu szczepień w poszczególnych grupach wiekowych.

Poziom wyszczepień w naszej gminie wg stanu na dzień 12 listopada
Poziom wyszczepień w naszej gminie wg stanu na dzień 12 listopada · fot. Ministerstwo Zdrowia


Gmina Czechowice-Dziedzice nadal ma szansę na tytuł "Gmina na medal" - obecnie zajmuje 230. miejsce w rankingu ogólnopolskim. Dzięki zdobyciu tytułu samorząd ma szanse na dodatkową subwencję do budżetu w kwocie 100 tysięcy złotych. Tytuł w konkursie zdobędzie pierwszych 500 gmin z całej Polski, w których poziom zaszczepienia osiągnie minimum 67%.

Ministerstwo Zdrowia w piątek, 12 listopada o godzinie 10.30 podało najnowsze dane na temat sytuacji epidemicznej w całej Polsce, w tym w powiecie bielskim. W ciągu ostatniej doby wykonano 118 testów, a 21 z nich wykazało wynik pozytywny. Obecnie 681 osób jest objętych kwarantanną.

mp / czecho.pl

źródło: Ministerstwo Zdrowia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus" podaj