Wiadomości

  • 12 listopada 2021
  • 14 listopada 2021
  • wyświetleń: 4969

Zmarł zasłużony pedagogo Jerzy Fijoł. Był wicedyrektorem ZSTiL

W wieku 65. lat zmarł Jerzy Fijoł, wieloletni wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach. Choć od ponad roku był na emeryturze nadal pracował na rzecz "resortówki".

Zmarł zasłużony pedagogo Jerzy Fijoł. Był wicedyrektorem ZSTiL
Zmarł zasłużony pedagogo Jerzy Fijoł. Był wicedyrektorem ZSTiL · fot. Powiat bielski


Jerzy Fijoł zaledwie w zeszłym roku przeszedł na emeryturę. Na sesji władze powiatu, który prowadzi ZSTiL, dziękowały mu za wieloletnią pracę na rzecz młodzieży. Już wtedy deklarował dalszą pomoc dyrekcji placówki i słowa dotrzymywał.

Jerzy Fijoł pracował w szkolnictwie zawodowym w Czechowicach-Dziedzicach od 40 lat. Był nauczycielem biologii, chemii, geografii, podstaw przedsiębiorczości oraz przedmiotów zawodowych: rolniczych i gastronomicznych. W kilku szkołach pełnił funkcje dyrektora, wicedyrektorem Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych był od 2012 r.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w sobotę, 13 listopada o godzinie 11.00 (msza św.) w kościele św. Jerzego w Goczałkowicach.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.