Wiadomości

  • 14 listopada 2021
  • wyświetleń: 1812

Uruchomiono Bazę Rodzin w ramach akcji Szlachetna Paczka

Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki to moment w roku, w którym na stronie www.szlachetnapaczka.pl publikowane są historie tysięcy potrzebujących rodzin, do których dotarli wolontariusze. W tym roku baza została otwarta 13 listopada o godzinie 8.00 rano. Od tej chwili, przez cztery tygodnie, każdy może wejść na stronę i wybrać rodzinę, której chce pomóc. Poznajcie rodzinę z Czechowic (lub okolic), której można pomóc.

Uruchomiono "Bazę Rodzin" w ramach akcji Szlachetna Paczka
Uruchomiono "Bazę Rodzin" w ramach akcji Szlachetna Paczka · fot. Materiały prasowe


To proste! Zbierz bliskich, kolegów z pracy czy szkoły i wspólnie przygotujcie Szlachetną Paczkę, która stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc wolontariusza.

- Od lat wspieramy tych, którzy znajdują się w potrzebie. Pomagamy rodzinom, które nie mają zimowych ubrań. Rodzinom, które otwierając lodówkę, nie mają tam czego szukać. Już 13 listopada będziecie mogli wybrać swoją rodzinę, dla której przygotujecie Szlachetną Paczkę, czyli specjalny prezent, który doda im sił - mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora programu.

Pani Karolina jest samodzielną matką. Dwoje z jej dzieci wymaga stałego, specjalistycznego leczenia. - Najważniejsze jest zapłacenie czynszu i rachunków. Z resztą musimy sobie jakoś radzić - wyznaje kobieta. Na życie zostaje im nieco ponad 9 zł na dzień na osobę. Kiedy - mimo zimy - mówią "Nie mam się w co ubrać", opisują prawdę. Bo dla niektórych życie bywa zbyt dosadne.

Ta i tysiące innych historii 13 listopada trafiło na http://www.szlachetnapaczka.pl, Poznając je, uzmysławiamy sobie, że nasza własna sytuacja nie jest aż tak zła, jak często o tym myślimy. Nadal możemy podzielić się z tymi, którzy mają gorzej. Możemy im pomóc.

Otwarcie Bazy Rodzin to oficjalny moment startu każdej edycji Szlachetnej Paczki poprzedzony pracą wolontariuszy, którzy od tygodni odwiedzają rodziny, samotnych seniorów, osoby z chorobami, niepełnosprawnościami czy poszkodowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub pandemii. Wolontariusze poznają ich historie, nawiązują relacje i określają potrzeby. Na tej podstawie tworzą szczegółowe historie rodzin, które trafiają do internetowej bazy.

Rodzina z Czechowic i okolic: poznajcie pana Sławomira i panią JaninęDo niedawna pan Sławomir (67 lat) pracował jako stolarz i bardzo lubił swoją pracę, natomiast pani Janina (64 lata) zajmowała się szyciem - była krawcową. Sytuacja zmieniła się, gdy ich dorosły syn popadł w chorobę alkoholową i zaciągnął długi. W następstwie tego pan Sławomir dostał rozległego zawału i był zmuszony zakończyć pracę. Pani Janina wskutek problemów z kręgosłupem musiała przejść na emeryturę, co znacznie utrudniło ich sytuację materialną i życiową. Oprócz ciężkich chorób oraz wydatków na leki są zmuszeni do spłaty długów syna, który dalej zmaga się z choroba alkoholową. Ich główną motywacją jest zapewnienie godnego bytu ich wnukowi. Państwo Sławomir i Janina utrzymują się głównie ze świadczenia emerytalnego w łącznej wysokości 2000zł. Po odliczeniu wydatków mieszkania i leczenia (w łącznej kwocie 1365zł) pozostaje im na jednego członka rodziny 318 zł.

3 kluczowe potrzeby: opał - węgiel 2t, żywność, środki czystości.

Więcej o rodzinie: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/67089/1587

mp, ar / czecho.pl

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.