Wiadomości

  • 14 listopada 2021
  • wyświetleń: 927

Dzień Ubogich w diecezji. Można wesprzeć akcję wpłatą na konto

W niedzielę, 14 listopada w Kościele Rzymskokatolickim odbędzie się V Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: "Ubogich zawsze macie u siebie" (Mk 14, 7). Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wraz z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta w Bielsku-Białej informują, że w diecezji V Światowy Dzień Ubogiego zostanie zorganizowany w formie przekazania paczek żywnościowych dla osób bezdomnych i ubogich rodzin wielodzietnych.

Dzień Ubogich w diecezji. Można wesprzeć akcję wpłata na konto
Dzień Ubogich w diecezji. Można wesprzeć akcję wpłata na konto · fot. Caritas


Wydarzenie odbędzie się 15 listopada w kościele NSPJ w Bielsku-Białej. Poprzedzone zostanie Mszą św. o godz. 12.00. Chętnych do włączenia się w to dzieło diecezjalna Caritas zachęca do dokonywania wpłat na w/w cel, na konto Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej: Bank Pekao 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610 z dopiskiem DZIEŃ UBOGICH 2021.

Światowy Dzień Ubogich został ustanowiony przez papieża Franciszka na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Ojciec Święty zapowiedział wówczas, że dzień ten będzie obchodzony w każdą XXXIII Niedzielę Zwykłą - tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla. Rokrocznie z tej okazji wydawane jest specjalne orędzie papieskie.

mp / czecho.pl

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.