Wiadomości

  • 15 listopada 2021
  • 16 listopada 2021
  • wyświetleń: 2863

Będą kontrole w zakresie noszenia maseczek w autobusach PKM

Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach będzie przeprowadzała w autobusach komunikacji miejskiej kontrole w zakresie stosowania się pasażerów do obowiązku zasłaniania nosa i ust. Kontrole będą również przeprowadzane w innych miejscach użyteczności publicznej.

Będą kontrole w zakresie noszenia maseczek w autobusach PKM
Będą kontrole w zakresie noszenia maseczek w autobusach PKM · fot. PKM Czechowice-Dziedzice


- Dodatkowo, na wybranych kursach pojawią się patrole straży miejskiej które mają zapobiec coraz częstszym i bardzo uciążliwym problemom z osobami, które zagrażają porządkowi i narażają współpasażerów na dyskomfort z powodu braku zachowania elementarnej higieny - informuje PKM Czechowice-Dziedzice.

- Strażnicy również takie kontrole będą przeprowadzać w innych miejscach użyteczności publicznej z uwagi na coraz to większe ilości przypadków zakażeń koronawirusem - dodaje czechowicka straż miejska. Jak informuje SM, za niestosowanie się do nakazów i zakazów kodeks wykroczeń przewiduje mandat karny w wysokości do 500 złotych z art 116 & 1a kodeksu wykroczeń, który brzmi "Kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, podlega karze grzywny albo karze nagany".

mp / czecho.pl

źródło: PKM Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.