Wiadomości

  • 15 listopada 2021
  • wyświetleń: 1105

Ubezpieczenia na narty - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Materiał partnera:

Choć narciarstwo niewątpliwie jest ekscytującym i wspaniałym sportem, a także doskonałym sposobem na przeżycie niesamowitych wrażeń w otoczeniu malowniczych górskich pejzaży, niestety nierzadko wiąże się z wypadkami. Jeśli zatem zamierzasz wybrać się na narciarską eskapadę, zastanów się nad wykupieniem ubezpieczenia na narty, które w razie potrzeby pokryje koszty leczenia czy niezbędnego transportu medycznego. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia tego rodzaju?

Źródło: pexels.com


Ubezpieczenie narciarskie - co obejmuje?Jeśli jesteś miłośnikiem sportów zimowych, musisz liczyć się z niebezpieczeństwem na stokach i narażeniem na różnego rodzaju nieszczęśliwe zdarzenia. Czym tak właściwie jest ubezpieczenie na narty? Najczęściej obejmuje ono pokrycie kosztów leczenia, koszt poszukiwania oraz ratownictwa medycznego na stoku, dostęp do placówki medycznej i transport do szpitala. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe proponują także polisę, która dodatkowo uwzględnia ubezpieczenie bagażu od zguby czy uszkodzenia (w tym także ubezpieczenie sprzętu sportowego takiego jak narty i snowboard). Dlaczego warto wybrać ubezpieczenia narciarskie?

Kup ubezpieczenie narciarskie online - dlaczego warto?Ubezpieczenie dla narciarzy to świetne zabezpieczenie przede wszystkim za granicą, gdzie opłaty za udzielenie pomocy na stoku z użyciem śmigłowca są bardzo wysokie i mogą sięgać nawet kilkadziesiąt tysięcy euro. Nawet Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie zapewnia ochrony powiązanej z ratownictwem, toteż wszystkie koszty będziesz musiał uiścić samodzielnie. Dzięki ubezpieczeniu na narty poczujesz się o wiele bezpieczniej i nie będziesz musiał martwić się kosztami w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia. Co istotne, tego rodzaju polisa jest opłacana jedynie na konkretny czas, który spędzasz poza domem, czyli na przykład wybrany tydzień lub dwa.

Zakres ubezpieczenia - ubezpieczenie turystyczne dla narciarzyZanim podpiszesz umowę z wybraną firmą ubezpieczeniową, zwróć uwagę na zakres ochrony i ubezpieczenie kosztów leczenia. Czy polisa gwarantuje zwrot kosztów za akcje ratunkowe i poszukiwawcze? Co stanie się w przypadku, w którym będziesz potrzebował transportu do Polski? Czy będzie Ci przysługiwać odszkodowanie za uszkodzony sprzęt sportowy? Sprawdź dokładnie, w jakich sytuacjach będziesz podlegał ochronie. Naturalnie, im szerszy jest zakres polisy, tym spokojniej będziesz mógł oddawać się uprawianiu sportom zimowym, nie martwiąc się o koszta w razie nieszczęśliwego wypadku na stoku.