Wiadomości

  • 15 listopada 2021
  • wyświetleń: 731

Parki logistyczne w Polsce - magazyny na miarę każdego biznesu

Materiał partnera:

Park logistyczny to świetne rozwiązanie dla małych i dużych przedsiębiorstw z różnych branż, które potrzebują dogodnego miejsca do przechowywania i przeładunku swoich towarów. Takie funkcje spełniają magazyny na wynajem zlokalizowane na wielkopowierzchniowych, nowoczesnych halach zabudowanych z zastosowaniem najlepszych rozwiązań technologicznych niezbędnych dla wszelkich działań logistycznych. Choć najczęściej powstają w największych aglomeracjach w Polsce, to coraz częściej parki logistyczne usytuowane zostają w mniejszych miastach o strategicznym znaczeniu dla całego procesu logistycznego.

Whitpress


Park logistyczny - połączenie doskonałej lokalizacji i najnowszych rozwiązań technologicznychWynajem magazynów przez firmy staje się bardzo popularnym sposobem na zwiększenie efektywności procesów logistycznych, a tym samym na zmniejszenie kosztów z nimi związanych. Ma to ogromne znaczenie dla całościowego rozwój biznesu. Parki logistyczne zlokalizowane w różnych częściach Polski najczęściej w pobliżu głównych arterii komunikacyjnych to najlepsze rozwiązanie dla każdego biznesu. Lokalizacja magazynów do wynajęcia, czyli doskonały dostęp do sieci dróg i autostrad, to główny czynnik, który sprawia, że są niezwykle atrakcyjną formą inwestycji, dlatego zainteresowanie nimi stale rośnie.

Parki logistyczne przede wszystkim zapewniają właścicielom firm z różnych branż wiele funkcjonaliści i rozwiązania logistyczne odpowiadające ich potrzebom, które wynikają z wymogów współczesnego rynku. Park logistyczny nierzadko udostępnia magazyny na wynajem, które pełnią rolę chłodni, mroźni lub też powierzchni do produkcji lekkiej. Ponadto taki magazyn na wynajem wyposażony jest w nowoczesny sprzęt, a jego konstrukcja i funkcjonowanie zostały opracowane tak, aby spełniały najwyższe standardy obsługi związanej z procesem planowania, realizowania i kontrolowania efektywnego ekonomicznie przepływu towarów. Taki też jest jeden z najnowocześniejszych parków logistycznych w Polsce, czyli 7R SA. To właśnie ta firma dostrzegła zapotrzebowanie na wynajem magazynów i wypełniła niszę panującą na rynku.

7R SA realizuje centra magazynowe i przemysłowe oraz obiekty typu Build To Suit. Do dyspozycji dla najemców znajdują się zarówno wielkopowierzchniowe parki logistyczne, jak i miejskie magazyny Small Business Unit. Wszystko to sprawia, że parki logistyczne firmy 7R SA stanowią niezwykle atrakcyjną ofertę dla przedsiębiorców z kraju i zza granicy bez względu na wielkość oraz branżę przedsiębiorstwa.

Magazyny na wynajem - inwestycja, która się opłacaParki logistyczne i magazyny na wynajem stanowią niezwykle korzystną inwestycję dla przedsiębiorców z każdej branży. Wybór takiego magazynu eliminuje problem ze znalezieniem dogodnie zlokalizowanego miejsca do składowania i przeładunku towarów. Budowa własnej powierzchni magazynowej to nie tylko przedsięwzięcie czasochłonne, ale przede wszystkim niezwykle kosztowne, dodatkowo obarczone ryzykiem związanym niespełnienia norm i przepisów prawnych związanych z ich funkcjonowaniem. Zdecydowanie łatwiej i bezpieczniej jest zdecydować się na wynajem magazynów. Specjalistyczny park logistyczny sprawuje bieżącą kontrolę nad przepisami prawnymi dotyczącymi wielkopowierzchniowych hal logistycznych i stale je unowocześnia, przystosowując swoje magazyny na wynajem do nieustannie rosnących wymagań rynku i oczekiwań swoich klientów. Wszystko to sprawia, że firmy z różnych branż nie muszą już poświęcać na to czasu i dodatkowego kapitału — parki logistyczne pozwalają ograniczyć koszty na wielu etapach inwestycji, ale także te związane z całym procesem logistycznym.