Wiadomości

  • 16 listopada 2021
  • wyświetleń: 597

Zastanawiasz się, co zrobić, aby poprawić kondycję swoich włosów? Oto kilka porad!

Materiał partnera:

Szukasz nowych sposobów na utrzymywanie dobrej kondycji włosów? Nic dziwnego. Lśniące, gęste i mocne włosy są dla nas prawdziwą dumą. Z ich pielęgnacją jednak bywa różnie. Na pewno stosowałaś już wiele przeróżnych preparatów i metod. Dobranie do siebie odpowiednich potrafi zająć nam wszystkim naprawdę dużo czasu. Być może warto poszukać nowych rozwiązań? Jeśli szukasz inspiracji i dawki pożytecznej wiedzy, to właśnie w tym miejscu znajdziesz garść cennych porad! Po przeczytaniu będziesz wiedziała, jak zacząć dbać o swoje włosy i dlaczego warto sprawdzić, co ma nam do zaoferowania w tym aspekcie Ajurweda!

Zastanawiasz się, co zrobić, aby poprawić kondycję swoich włosów? Oto kilka porad!


Jak skutecznie dbać o swoje włosy? Podstawy, które warto znaćZacząć wypada od tego, że Twoje włosy są manifestacją tego, co dziedziczysz. Lecz nie załamuj się. Jeśli widzisz, że Twoi rodzice nie cieszą się włosami, które ty uznajesz za atrakcyjne, to nie jest to koniec świata! Istnieją bowiem podstawowe sposoby, które pomogą Ci w zachowaniu dobrej kondycji na dłużej. Absolutnym fundamentem jest odpowiednia dieta. Włosy, w pewnym sensie, odzwierciedlają to, co dzieje się w całym organizmie. Żywienie niedostarczające białka i ubogie w kalorie nie działa pozytywnie na strukturę włosa. Najlepiej, abyś poradziła się w tym aspekcie dietetyka, aby wszystko poszło jak najlepiej. Warto wspomnieć, że niektóre z nas muszą myć włosy codziennie, niektóre zaś mogą robić to raz na kilka dni. Ani w jednym, ani w drugim nie ma niczego złego. Zwróć po prostu uwagę, czy Twoje włosy na następny dzień nie wyglądają nieświeżo, a skóra głowy nie jest przetłuszczona. A skoro już przy myciu jesteśmy, to zadbaj o to, aby Twoje dłonie skupiały się głównie na skórze głowy. Ogranicz tarcie włosów tak, jak tylko możesz. Mokre włosy mają otwarte łuski, które łatwo wtedy uszkodzić.

Szukasz nowych inspiracji w pielęgnacji? Ajurweda przychodzi z pomocą!Dobrą praktyką dbania o włosy jest również olejowanie, ponieważ szampony i odżywki często są niewystarczające. Jeśli marzysz o zdrowych i lśniących włosach, pomyśl o olejkach. Są dobre dla każdego typu włosów, które będą dzięki nim odżywione, nawilżone i wzmocnione. Jeśli chciałabyś dobrać do siebie uniwersalne olejki, zwróć uwagę na ajurwedyjskie kosmetyki. Ta staroindyjska filozofia koncentruje się przede wszystkim na harmonijnym funkcjonowaniu. Liczy ona kilka tysięcy lat, więc nic dziwnego, że ta uznana przez WHO koncepcja zdrowia i terapii wypracowała własne, naturalne środki na wspomaganie kondycji naszego ciała i umysłu. W tej doktrynie medycznej stosuje się głównie zioła i owoce, które mają wspaniałe właściwości. Ciekawe, ajurwedyjskie produkty, które świetnie sprawdzą się w wielu przypadkach, znajdziesz w DEVA Harmony, pod adresem https://devaharmony.com/pl/produkty-ajurwedyjskie/pielegnacja-ciala/wlosy/. Dowiedz się więcej i zacznij odpowiednio dbać o swoje włosy, z wykorzystaniem naturalnych artykułów!