Wiadomości

  • 16 listopada 2021
  • wyświetleń: 726

ZUS zmienia godziny pracy swoich placówek

Od 22 listopada w każdy poniedziałek sale obsługi klientów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych będą czynne od godziny 8.00 do 17.00. Taki czas urzędowania będzie obowiązywał do 31 marca 2022 roku.

ZUS zmienia godziny pracy swoich placówek
ZUS zmienia godziny pracy swoich placówek · fot. ZUS


W poniedziałki - począwszy od 22 listopada - placówki ZUS będą czynne od godz. 8 do 17. To o godzinę krócej niż dotychczas. Zmiana jest podyktowana m.in. sytuacją epidemiologiczną w kraju.

ZUS zbadał też natężenie ruchu w swoich placówkach, w dniu kiedy urząd pracuje dłużej. Jak się okazało najwięcej osób odwiedza instytucję w godzinach dopołudniowych, czyli od 10.00 do 12.00. Po południu liczba klientów maleje z godziny na godzinę, a po godzinie 17.00 sale obsługi świecą pustkami.

- Nowy czas pracy sal obsługi, we wszystkich placówkach ZUS w województwie śląskim, jak i w kraju, wprowadzony zostanie od najbliższego poniedziałku i będzie obowiązywał do końca marca przyszłego roku. W pozostałe dni tygodnia, czyli od wtorku do piątku, sale obsługi klientów będą czynne tak jak dotychczas, czyli w godzinach od 8.00 do 15.00 - informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Wiele spraw w ZUS można załatwić bez wychodzenia z domu, a informacje można uzyskać kontaktując się z urzędem telefonicznie bądź online. W dni powszednie od godz. 7.00 do godz. 18.00 do dyspozycji klientów jest Centrum Obsługi Telefonicznej (nr tel.: 22 560 16 00, e-mail: cot@zus.pl), natomiast wnioski i dokumenty można przesyłać przez całą dobę za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Z pracownikami swojego oddziału klienci mogą konsultować się podczas e-wizyty, czyli wideorozmowy przez internet. Należy ją umówić przez stronę http://www.zus.pl/e-wizyta.

mp / czecho.pl

źródło: ZUS Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.