Wiadomości

  • 17 listopada 2021
  • wyświetleń: 5183

We wtorek oddychaliśmy najgorszym powietrzem w Polsce

Jak poinformował Alarm Smogowy Czechowice-Dziedzice we wtorkowy wieczór mieszkańcy Czechowic-Dziedzic oddychali najgorszej jakości powietrzem w Polsce.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach - zdj. ilustracyjne
Smog w Czechowicach-Dziedzicach - zdj. ilustracyjne · fot. @michalniemczykphoto


Przedstawione przez czechowicki Alarm Smogowy pomiary wykonano około godziny 18.00. Pochodzą one z aplikacji Kanarek, która w całej Polsce używa 200 oficjalnych stacji GIOŚ, 1060 Syngeos, 640 LookO2, a także 920 Luftdaten, 210 SmogTok, 140 BleBox, 50 BeskidInstruments i 60 perfect-Air. Jak wskazują działacze Alarmu Smogowego Czechowice-Dziedzice, do fatalnej jakości powietrza w Czechowicach-Dziedzicach mógł się przyczynić m.in. brak wiatru, a odczyty były "chwilowe".

Loading...


Zanieczyszczenie powietrza w Polsce należy do najważniejszych problemów środowiskowych. Według Europejskiej Agencji Środowiska, w 2018 roku tylko pył zawieszony PM 2,5 był powodem ponad 46 000 zgonów w Polsce. Za emisję toksycznych pyłów PM 2,5 i PM 10 odpowiadają przede wszystkim przestarzałe urządzenia grzewcze w domach i budynkach, np. piece węglowe.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

mp / czecho.pl

źródło: Alarm smogowy Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.