Wiadomości

  • 18 listopada 2021
  • wyświetleń: 1659

Harcerze ZHR włączyli się w akcję wsparcia służb na granicy

Harcerze z czechowickiego hufca ZHR włączyli się w akcję "Czekolada od harcerzy", która jest wyrazem wsparcia dla służb mundurowych, które obecnie przebywają na polsko-białoruskiej granicy.

czpka, harcerz, harcerstwo, zhr
Harcerze ZHR włączyli się w akcję wsparcia służb na granicy · fot. IPN


- Wielu Polaków włącza się w akcje #MuremZaPolskimMundurem. My również okażmy wsparcie i wdzięczność tym, którzy - tak jak my - w mundurach z polską flagą są dziś na granicy. Niech symbolicznym gestem wdzięczności będzie tabliczka czekolady. Przyklejcie na nią małą kartkę/ liścik z wyrazami wdzięczności i Waszym imieniem. Niech to będzie bardzo indywidualny prezent. Nie chodzi nam o to, by zebrać pieniądze i kupić kartony czekolad na granice. O wyżywienie naszych żołnierzy i funkcjonariuszy dbają poddziały logistyczne. Nam chodzi o prosty, niepowtarzalny prezent i wyraz pamięci dla konkretnego żołnierza czy funkcjonariusza - czytamy w opisie akcji.

Do akcji włączył się hufiec ZHR Czechowice-Dziedzice. - Każdy, kto chce, może przynieść na sobotnią zbiórkę, przekazać przez harcerzy albo w jakikolwiek inny sposób lub oczywiście jeszcze w niedzielę, tabliczkę czekolady i małe dobre słowo dołączone do niej. Przekażemy to bohaterskim Służbom broniącym naszych granic - czytamy na profilu ZHR Czechowice-Dziedzice na Facebooku.

mp / czecho.pl

źródło: ZHR Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.