Wiadomości

  • 20 listopada 2021
  • 22 listopada 2021
  • wyświetleń: 24146

[FOTO] Nowy zakład Valeo Siemens eAutomotive zatrudni do 720 osób

W czwartek, 18 listopada odbyła się uroczystość otwarcia nowego zakładu Valeo Siemens eAutomotive przy ul. Bażaniec w Czechowicach-Dziedzicach. W przyszłym roku spółka planuje zwiększenie zatrudnienia powyżej 500 osób, a docelowo - do 720.

Otwarcie zakładu Valeo Siemens eAutomotive w Czechowicach-Dziedzicach - 18.11.2021 · fot. mp / czecho.pl


Czechowicki obiekt Valeo Siemens eAutomotive będzie największym zakładem produkcji silników elektrycznych w Europie. W Czechowicach-Dziedzicach spółka będzie produkować kompletny silnik elektryczny który po połączeniu z przekładnią i falownikiem stworzy kompletny napęd samochodu elektrycznego. Pierwszym odbiorcą silników zostanie koncern Daimler, który zamontuje go w jednym z modeli Mercedesa.

W nowym zakładzie Valeo Siemens pracę znajdzie do 720 osób
Nowy zakład Valeo Siemens eAutomotive zatrudni do 720 osób · fot. facebook.com/ValeoSiemenseAutomotive


Obecnie zakład zatrudnia 180 pracowników, jednak w przyszłym roku planuje zwiększenie zatrudnienia powyżej 500 osób. Docelowo ma pracować w nim 720 osób. - Na naszych liniach produkcyjnych jest wiele operacji których są wykonywane przez operatorów. Ale również mamy procesy w pełni zautomatyzowane i zrobotyzowane. Nasz zakład w pełni wpisuje się w obecne trendy rewolucji przemysłowej na rynku motoryzacyjnym - poinformowano portal czecho.pl w biurze prasowym spółki Valeo Siemens eAutomotive.

W nowym zakładzie Valeo Siemens pracę znajdzie do 720 osób
Nowy zakład Valeo Siemens eAutomotive zatrudni do 720 osób · fot. Materiały prasowe spółki Valeo Siemens eAutomotive


Jak podkreślił podczas uroczystości otwarcia Holger Schwab, prezes Valeo Siemens eAutomotive, czechowicki zakład spółki będzie ogromnym wkładem do umocnienia pozycji spółki w Europie. Jak dodał, lokalizacja zakładu w Czechowicach-Dziedzicach to dobra baza know-how, wiedzy oraz doświadczenia.

Otwarcie zakładu Valeo Siemens eAutomotive w Czechowicach-Dziedzicach - 18.11.2021
Otwarcie zakładu Valeo Siemens eAutomotive w Czechowicach-Dziedzicach - 18.11.2021 · fot. mp / czecho.pl


Podczas otwarcia czechowickiego zakładu Valeo Siemens eAutomotive obecne były również władze samorządowe, w tym burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut wraz zastępcami - Maciejem Kołoczkiem oraz Pawłem Mrowcem, a także przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny oraz radny Łukasz Dobucki.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.