Wiadomości

  • 18 listopada 2021
  • wyświetleń: 3767

Czechowiczanie pomogą zakupić samochód dla tyskiego Świetlikowa

W Czechowicach-Dziedzicach trwa Akcja Charytatywna Szczytny Cel, zorganizowana przez firmę Kontakt Simon. To już druga edycja tej charytatywnej inicjatywy. Tym razem pieniądze, które wspólnie zbierają uczestnicy, zdobywając górskie szczyty, przeznaczone będą na zakup samochodu dla tyskiego Hospicjum dla dzieci "Świetlikowo".

W akcji kilometry pokonane przez pasjonatów górskich wędrówek firma Kontakt-Simon zamieni na 50 tysięcy złotych. Za te pieniądze zostanie zakupiony samochód, który będzie służył pielęgniarkom odwiedzającym chore dzieci - podopiecznych Świetlikowa. Jeśli masz dobre serce, włącz się do akcji!

Jeden z wyjazdów jest organizowany już w najbliższą niedzielę 21 listopada w ramach Akademii Pięknego Czasu. To projekt, który działa przy czechowickiej bibliotece. Grupa będzie pomagać, chodząc po Beskidach. Pojadą w dużej mierze aktywni seniorzy, którzy zapraszają do przyłączenia się osoby nie tylko z Czechowic, ale i z okolicznych miejscowości!

21 listopada o godz. 8.00 rano z parkingu przy supermarkecie Kaufland w Czechowicach-Dziedzicach wyruszy wycieczka autokarowa. Celem uczestników będzie szczyt Malinów mierzący 1115 metrów, na który wejdą czerwonym szlakiem z Przełęczy Salmopolskiej. Czas wyjścia i zejścia to około 2 godzin. Powrót do Czechowic przewiduje się około godziny 13.00.

Grupę poprowadzi przewodnik PTTK Mirosław Ostrowski, a wyjazd sponsorują właściciele Firmy WIGMAR z Czechowic, którzy bezpłatnie udostępniają autokar.

Zapisy na wycieczkę prowadzi Eugeniusz Gmuzdek - telefon 505 008 612. Ilość miejsc jest ograniczona - dostępna jest jeszcze około połowa miejsc w autokarze (stan na 18.11). Szczegóły pod podanym numerem telefonu.

- Jeśli jesteś zaszczepiony na COVID, masz paszport covidowy i nie chcesz spędzić niedzieli przed telewizorem, ta wycieczka jest dla ciebie! Prosimy o zabranie maseczek do autokaru - mówią organizatorzy.

Więcej o akcji Kontakt-Simon "Szczytny cel", która powstała na 100-lecie czechowickiego zakładu, znajduje się na stronie: https://szczytnycel.kontakt-simon.com.pl/. Tam można znaleźć m.in. listę rankingową uczestników.

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.