Wiadomości

  • 21 listopada 2021
  • wyświetleń: 1236

W okresie świątecznym ZHR zorganizuje dwie akcje charytatywne

W czasie Adwentu, który w tym roku rozpoczyna się 28 listopada, hufiec ZHR z Czechowic-Dziedzic planuje zorganizowanie dwóch akcji charytatywnych. Harcerze zapraszają do współpracy osoby, które pomogą w realizacji przedsięwzięć.

czpka, harcerz, harcerstwo, zhr
W okresie świątecznym ZHR zorganizuje dwie akcje charytatywne · fot. IPN


Pierwsza to "Akcja Paczka", która potrwa do 6 grudnia. Będzie to zbiórka żywności, materiałów o długim terminie przydatności do spożycia, makaronów, konserw, słodyczy, które harcerze zawiozą do polskich rodzin w okolice Drohobycza i Lwowa w dniach 10 - 12 grudnia. Żywność będzie można przekazywać harcerzom oraz składać do przygotowanego w przedsionku kościoła pw. św. Barbary kosza (pierwsze wejście od parkingu).

Druga z akcji to "Pieluszka dla maluszka" - przez cały Adwent w czasie rorat z boku prezbiterium kościoła "na kopalni" będzie ustawiona choinka, pod którą będzie można przynosić artykuły dla niemowląt - chusteczki, pieluchy, kosmetyki itp. Przekażemy je mamom z Domu Matki i Dziecka jako świąteczny prezent.

W okresie świątecznym ZHR zorganizuje dwie akcje charytatywne
W okresie świątecznym ZHR zorganizuje dwie akcje charytatywne · fot. ZHR Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

źródło: ZHR Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.