Wiadomości

 • 19 listopada 2021
 • wyświetleń: 11949

Jak skutecznie zwiększyć objętość ciał jamistych?

Materiał partnera:

Ciała jamiste stanowią bardzo istotną część penisa, odpowiadając w dużej mierze za wzwód. Niestety, w wyniku różnych czynników zwiększanie ich objętości bywa bardzo trudne, a nawet niemożliwe, co prowadzi do braku erekcji. Sprawdźmy zatem, w czym tkwi problem i jakie są skuteczne sposoby na jego wyeliminowanie.

Whitpress


Jak powiększyć ciała jamiste?Temat powiększenia ciał jamistych interesuje wielu mężczyzn - zwłaszcza po 40. roku życia. Problemy z osiągnięciem erekcji i odpowiedniej sztywności członka są bardzo powszechne i mogą prowadzić do braku satysfakcji płynącej z życia erotycznego. Zanim jednak podpowiemy ci, jak wyeliminować tę dolegliwość, sprawdźmy z czego wynika i czym tak naprawdę są ciała jamiste.

Kluczem do skutecznej walki o swoją męskość jest poznanie anatomii członka. Składa się on z dwóch ciał jamistych oraz ciała gąbczastego. Nas najbardziej interesują te pierwsze, ponieważ to właśnie one odpowiedzialne są za wzwód prącia. Z czego to wynika? W trakcie podniecenia seksualnego i wzwodu do ciał jamistych napływa krew tętnicza, co powoduje ich znaczne powiększenie. To z kolei prowadzi do uciśnięcia żył wypustowych i wypełnienia wnętrza penisa krwią. Dzięki temu staje się on większy i sztywny, a co za tym idzie - gotowy do stosunku.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, istnieją pewne czynniki, w wyniku których uzyskanie odpowiedniej objętości ciał jamistych jest utrudnione. W efekcie pojawiają się problemy z osiągnięciem wzwodu. Przyczyną takiego stanu może być nie tylko wiek - brak erekcji wynika często również z:
 • chorób i dolegliwości, takich jak problemy z krążeniem lub gruczołem krokowym, cukrzyca czy gruźlica;
 • przyjmowania niektórych leków, zwłaszcza sterydów, psychotropów czy preparatów hormonalnych;
 • niezdrowego trybu życia oraz nadwagi i otyłości;
 • zaburzeń hormonalnych, zwłaszcza niskiego poziomu testosteronu;
 • przemęczenia lub stresu;
 • spożywania nadmiernej ilości alkoholu, a nawet palenia papierosów.

Co więcej, źródło problemu może tkwić w czynnikach psychologicznych, zwłaszcza niskiej samoocenie, a także kłopotach w związku czy strachu przed zaspokojeniem partnerki.

Na szczęście istnieją sposoby na to, by zwiększyć objętość ciał jamistych i ponownie cieszyć się silną, długotrwałą erekcją. Oto te najlepsze, wśród których powinieneś znaleźć rozwiązanie swoich problemów.

MasażePierwszy sposób na zwiększenie objętości ciał jamistych to masaż wędzidełka. Jest ono fałdem skórnym łączącym napletek z żołędzią prącia. Dzięki stymulacji wędzidełka możliwe jest usprawnienie dopływu krwi do penisa i tym samym osiągnięcie erekcji.

Masaż najlepiej wykonywać kciukiem i palcem wskazującym. Może być przeprowadzany zarówno przez mężczyznę, jak i partnerkę. Polecamy zwłaszcza tę drugą opcję, ponieważ tego rodzaju pieszczoty stanowią rodzaj gry wstępnej i zwiększają szansę na udany stosunek.


Stosowanie ziółJak wykazują badania, w wyeliminowaniu problemów z erekcją pomagają różnego rodzaju środki farmakologiczne [1]. Jednak po te specjalistyczne, dostępne wyłącznie na receptę, powinni sięgać jedynie mężczyźni cierpiący na impotencję. Osobom, które pragną zwiększyć objętość ciał jamistych i tym samym osiągnąć satysfakcjonującą erekcję, poleca się metody naturalne.

Do tych najpopularniejszych ziół na erekcję zaliczamy:
 • lubczyk, który z jednej strony powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, a z drugiej zwiększa dopływ krwi do ciał jamistych prącia;
 • buzdyganek naziemny, który wpływa na układ hormonalny człowieka i poprawia ukrwienie, co może pomóc w osiągnięciu erekcji;
 • L-argininę, która stymuluje syntezę tlenku azotu i prowadzi do rozszerzania się ciał jamistych;
 • korzeń maca, który jest jednym z najbardziej znanych ziół wpływających na erekcję i pobudzenie seksualne.

To oczywiście nie wszystko. Jeżeli chcesz cieszyć się silniejszym i długotrwałym wzwodem, możesz również włączyć do swojej diety żeń-szeń, miłorząb japoński, palmę sabałową czy guaranę. Ciekawym rozwiązaniem są naturalne suplementy diety na erekcję, w składzie których znajdują się te oraz inne zioła wspierające męskość.

Odpowiednia dietaJak wspomnieliśmy wcześniej, zła dieta może znacząco obniżać możliwości seksualne. Mowa tu zwłaszcza o nadmiernym spożyciu nasyconych kwasów tłuszczowych. Utrudniają one prawidłowy dopływ krwi do ciał jamistych. Dlatego w celu wyeliminowania zaburzeń erekcji warto ograniczyć jedzenie tłustych potraw, zwłaszcza fast-foodów. Polecamy także zrezygnowanie z cukrów prostych, alkoholu oraz papierosów, które mogą być przyczyną nieudanego życia seksualnego.

Jeżeli chcesz zmienić dietę na lepszą i tym samym poprawić swoje możliwości w sypialni, spożywaj więcej owoców, warzyw, chudego mięsa, ryb, orzechów i różnego rodzaju nasion. Dzięki temu zadbasz także o odpowiednią wagę, co będzie nie bez znaczenia w kontekście osiągania satysfakcjonującego wzwodu.

Pompki próżnioweZaskoczony? Choć pompki do penisa nie wszystkim kojarzą się dobrze, mogą stanowić znakomite wsparcie w walce z zaburzeniami erekcji. Przede wszystkim dlatego, że ich regularne stosowanie pozwala zwiększyć rozszerzalność ciał jamistych prącia i wzmocnić je, co z kolei umożliwi łatwiejsze osiągnięcie silnego i długotrwałego wzwodu. Co więcej, mogą powiększyć penisa w obwodzie, co zapewni większą przyjemność czerpaną ze stosunku.

Pamiętaj tylko, by wybierać sprawdzone, nowoczesne pompki próżniowe pochodzące od cenionych producentów. Więcej informacji na temat tego rodzaju urządzeń oraz ich skuteczności znajdziesz w artykule na temat pompek opracowanych przez ekspertów z BioCity.pl.

Ćwiczenia mięśni keglaSposobem na usprawnienie dopływu krwi do ciał jamistych penisa jest także ćwiczenie mięśni kegla. Zlokalizowane są one wokół kości łonowej oraz prostaty, a wyczuć je można poprzez powstrzymywanie strumienia moczu w trakcie jego oddawania.

Jak ćwiczyć mięśnie kegla? Najlepszym sposobem jest ich powolne zaciskanie i rozluźnianie. Polecamy serię 5-10 skurczów i rozkurczów, najlepiej 3 razy dziennie.

Inne sprawdzone metodyJeżeli chcesz, aby osiągnięcie wzwodu było łatwiejsze, powinieneś również:
 • wdrożyć aktywność fizyczną w postaci treningów siłowych, biegania, pływania czy jazdy na rowerze;
 • zredukować codzienny stres i zadbać o więcej odpoczynku;
 • zrezygnować, o ile to możliwe, z niektórych leków, które powodują problemy z ukrwieniem penisa i potencją;
 • zwalczyć choroby mogące powodować zaburzenia erekcji.

Warto korzystać z kilku metod jednocześnie, ponieważ wtedy osiągnięcie satysfakcjonującego efektu będzie łatwiejsze i szybsze.