Wiadomości

  • 22 listopada 2021
  • wyświetleń: 613

Na czym polega aromaterapia?

Materiał partnera:

Kto z nas nie marzyłby po ciężkim dniu w pracy czy szkole móc zrelaksować się w domowym zaciszu? Dzisiaj, znając zasady aromaterapii jest to możliwe od ręki. Zapoznaj się z poniższym tekstem i poznaj sprawdzone sposoby na relaks z wykorzystaniem naturalnym olejków eterycznych.

Aromaterapia - co to takiego?Aromaterapia to dziedzina tzw. medycyny alternatywnej wykorzystująca olejki eteryczne i inne substancje zapachowe do korzystnego wpływania na nastrój, procesy poznawcze oraz zdrowie. Poprawa samopoczucia odbywa się poprzez układ oddechowy (inhalacje) lub skórę (masaż, kąpiel lub kompresy).

Jakie olejki polecane są do aromaterapii?Olejki wspierają aktywnie walkę z bezsennością, bólami głowy, mięśni czy reumatycznymi. Doskonale wpływają również na regulację ciśnienia a także w przypadku przeziębienia, stresu czy problemów z kondycją naszej skóry. Poniżej znajdziesz listę olejków polecanych przy konkretnych schorzeniach.

Gdy walczysz z bezsennością warto w swojej domowej kosmetyczce mieć olejek różany, geraniowy, jałowcowy, majerankowy bądź lawendowy. Olejki te sprawdzą się również w walce z bólami głowy.

Gdy bolą Cię mięśnie, koniecznie zwróć swoją uwagę w kierunku olejku cyprysowego, eukaliptusowego czy miętowego. Na bóle reumatyczne polecany jest olejek z imbiru, jałowca bądź rozmarynu.

Olejki cytrynowy i bergamotowy doskonale sprawdzą się przy walce z niedociśnieniem. Z kolei, gdy Twoim zmartwieniem jest nadciśnienie kup koniecznie olejek ylang-ylang lub użyj olejku różanego, lawendowego czy szałwiowego.

Na problemy trawienne polecany jest olejek kminkowy, sandałowy, kolendrowy i geraniowy. Doskonale sprawdzi się również różany, lawendowy i cytrynowy.

W okresie jesienno-zimowym, gdy jesteśmy narażeni na działanie czynników zewnętrznych i częstsze przeziębienia warto wykorzystać do inhalacji olejek eukaliptusowy, anyżowy, herbaciany bądź postawić na olejek różany, lawendowy czy miętowy.

Stres pomoże zniwelować olejek z melisy, neroli, geranium, jałowca, lawendy czy róży. Walcząc z niedoskonałościami skóry warto mieć w swojej kosmetyczce naturalny olejek lawendowy.

Szukając szerokiego wyboru olejków warto spojrzeć co oferuje nowoczesna zielarnia w Poznaniu. Znajdziesz tam nie tylko naturalne olejki, ale również szeroką gamę ziół, naturalnych kosmetyków i żywności ekologicznej.