Wiadomości

  • 23 listopada 2021
  • wyświetleń: 2105

Ul. Górnicza: będzie ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania

Wprowadzenie ograniczenia prędkości do 40 km/h, zakazu wyprzedzania pojazdów oraz częstsze kontrole prędkości i tonażu - to propozycje wynikające z wizji lokalnej na ulicy Górniczej. Wizję lokalną zapowiedział Starosta Powiatu Bielskiego, Andrzej Płonka, w odpowiedzi na interpelację radnego powiatowego Artura Rzepeckiego.

Górnicza, kolonia, familoki
Ul. Górnicza: będzie ograniczenie prędkości i zakaz wyprzedzania · fot. mp / czecho.pl


Przypomnijmy, jak informowaliśmy w tym artykule, radny Rzepecki skierował prośbę do władz powiatu bielskiego w imieniu mieszkańców czechowickiego osiedla Kolonia. - Na wspomnianej ulicy nie ma ani jednego przejścia dla pieszych na odcinku około 400 metrów, a budynki są po obu stronach tej ulicy w zabudowie zwartej. Mieszkańcy nie mogą w sposób bezpieczny przejść na drugą stronę ulicy przy znacznym natężeniu ruchu ulicznego - zwracał uwagę samorządowiec.

W odpowiedzi na interpelację Artura Rzepeckiego Starosta Bielski, Andrzej Płonka, zapowiedział na ulicy Górniczej wizję lokalną, która odbyła się 10 listopada. Obecni podczas niej mieszkańcy zgłosili problemy dotyczące nadmiernej prędkości pojazdów poruszających się odcinkiem ul. Górniczej oraz przejazdów pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 3,5 t.

Czechowiczanie zgłosili również wnioski o ograniczenie prędkości, zabudowę bramownic, wykonanie przejścia dla pieszych w okolicy sklepu oraz wykonanie chodnika na odcinku ul. Górniczej od końca istniejącego chodnika do skrzyżowania z ul. Kaniowską. Pojawił się również postulat budowy progów zwalniających, jednak część mieszkańców ustosunkowała się negatywnie do tego pomysłu.

Po wizji lokalnej komisja zaproponowała, aby na ul. Górniczej, na wysokości budynków mieszkalnych, wprowadzić ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania pojazdów. Zapowiedziano także, że w przypadku braku respektowania zakazów przez kierowców zostanie rozważone wprowadzenie m.in. zabudowania szykan z wysp prefabrykowanych, w celu uspokojenia ruchu.

Obecny na wizji lokalnej przedstawiciel Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej zobowiązał się do przeprowadzania częstszych kontroli prędkości i tonażu - na wspomnianym odcinku ul. Górniczej obowiązuje już zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 3,5 tony.

Jednym z wniosków z przeprowadzonej wizji lokalnej jest również brak wyznaczania w obecnym czasie przejścia dla pieszych.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.