Wiadomości

  • 23 listopada 2021
  • 28 listopada 2021
  • wyświetleń: 9379

Jednogłośna decyzja ws. podwyżki dla burmistrza

Podczas wczorajszej sesji czechowickiej Rady Miejskiej jej członkowie jednogłośnie przyjęli uchwalę w sprawie podwyżki wynagrodzenia dla burmistrza Czechowic-Dziedzic, Mariana Błachuta. Od tej pory samorządowiec będzie zarabiał 17 550 złotych miesięcznie.

Jednogłośna decyzja ws. podwyżki dla burmistrza
Jednogłośna decyzja ws. podwyżki dla burmistrza · fot. esesja.tv


Na miesięczne wynagrodzenie burmistrza Mariana Błachuta składać się będzie wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 10 300 złotych oraz dodatek funkcyjny - 3 200 zł. Dodatkowo samorządowiec otrzyma dodatek specjalny - wynosi on 30% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego - oraz dodatek za wieloletnią pracę. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia, z mocą obowiązującą od 1 sierpnia 2021 roku.

W głosowaniu nad uchwałą brało udział 19 radnych ze wszystkich klubów - wszyscy oddali głos za jej przyjęciem. W głosowaniu nie brali udziału nieobecni podczas sesji radni PiS Wojciech Leśny oraz Mariusz Sekta.

Podwyżka wynagrodzenia dla burmistrza wynika z ustawy z 17 września tego roku, przygotowanej przez klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. 1 listopada weszły w życie przepisy wynikające z tego dokumentu o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw, która wprowadziła m.in. zmiany dotyczące wysokości diet radnych oraz wynagrodzeń pracowników samorządowych zatrudnianych na podstawie wyboru, w tym wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.