Wiadomości

  • 24 listopada 2021
  • wyświetleń: 1165

"Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście"

Starosta Bielski Andrzej Płonka spotkał się z kierownictwem powiatowych jednostek pomocy społecznej w związku z obchodzonym 21 listopada Dniem Pracownika Socjalnego.

z kierownictwem powiatowych jednostek pomocy społecznej
z kierownictwem powiatowych jednostek pomocy społecznej · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


W imieniu władz samorządowych powiatu bielskiego złożył specjalne podziękowania za niełatwą, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii, ale bardzo potrzebną społecznie pracę wszystkim obecnym dyrektorom oraz życzył im przede wszystkim zdrowia oraz życzliwych i dobrych ludzi wokół siebie.

Spotkanie było również okazją do rozmów na temat wyzwań i trudności związanych z funkcjonowaniem placówek socjalnych. Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i sukcesami. Wielokrotnie podkreślano, jak ważna jest w tym względzie wsparcie i dobra współpraca z samorządami gminnymi.

- Zawód pracownika socjalnego wymaga szczególnego poświęcenia, ale i empatii, otwarcia na drugiego człowieka oraz jego potrzeby. To nie tylko praca, ale i misja, której przyświecają słowa Roberta Badena-Powella: "Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście" - zauważa Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.